Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi

Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně připojení a na úvod bych řekl, že tomu moc nerozumím. Máme doma 3 notebooky a internet mame od O2 pres telefonni linku. Kdyz se pripoji jeden notebook v mistnosti s routerem k internetu, tak zbyle dva notebooky, ktere mame na druhem konci baraku, tak na nich internet nejde. Kdyz prvni notebook neni pripojen k internetu, tak zbyle dva na konci baraku muzou byt pripojene bez problemu. Zkratka je to tak, podle delsich zkusenosti, ze jakmile se pripoji nekdo v blizkosti routeru, tak veme jakoby ostatnim signal. Ale kdyz jsou vsechny 3 notebooky v mistnosti s routerem, tak muzou byt pripojene vsechny k internetu.. nevite nekdo, kde je problem? Predem dekuji.. :)

JaFi, já jsem zažil něco podobného. Router Well (nic moc, ale nebyl ode mne) - dva notesy vzdálené cca 15m. Po přikonektování třetího (Asus, už nevím který) ve vzdálenosti cca 5m padl signál prvních dvou na nepoužitelnou úroveň. Drbal jsem se s tím půl dne, nepřišel jsem na nic. Pomohla až výměna routeru.

Já bych viděl dvě možnosti-buď si přijímač v routeru řídí zesílení podle síly signálu (AGC), nebo si si ten router řídí sílu vysílaného signálu podle síly přijímaného (jako to dělají mobily).
Takže mi to přijde docela logické...