Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zobrazování - sidebar

Zdravím,
asi měsíc už mám problém se zobrazováním miniaplikací potraního panelu (Vista HP). Když si dám zobrazit např. počasí, objeví se pouze bílý obdelník. Bez postraního panelu se samozřejmě žít dá, ale ta příčina bude někde jinde. Něco podobného se mi stalo u jiné aplikace (registrace jednoho programu), zobrazilo se mi pouze bílé okno. Cestu k vyřešení problému se snažím najít právě přes postraní panel, ten má asi většina lidí, tak si aspoň dovedete představit o čem píšu. Nevíte náhodou někdo jak ten postraní panel funguje? Už jsem zkoušel přeinstalovat Javu a nic..nejsem žádný expert a nic jiného mě samotného nenapadá. Jinak Java by měla být funkční, zkoušel jsem si spustit nějaké applety.
Děkuji

Zkuste do hledání napsat cmd, poté na cmd.exe klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Spustit jako správce. Do příkazové řádky napište postupně tyto příkazy (po jednom a potvrďte enterem):

regsvr32 msxml3.dll

regsvr32 scrrun.dll

regsvr32 jscript.dll

Poté restartujte počítač.

Zkuste kdyžtak před tím zadáváním vypnout ten Sidebar (klik pravým na tray ikonu, Konec).

Můžete zkusit obnovení systému na nějaká bod, kdy to ještě fungovalo? Kdy se to vůbec začalo projevovat?

EDIT: Odtud jsem čerpal. Někomu to pomohlo, někomu ne. Ještě tam radí zkusit sfc scan, případně vypnout a znovu zapnout Sidebar.

Takže popořadě:

Zkuste spustit opět CMD jako správce a zadat příkaz sfc /scannow.
A pak ještě tohle.
Poslední možnosti je opravná instalace Visty.

sidebar ve Viste mi vecne zobrazoval hodiny jako cernej obdelnik, kaslu na to a sidebar jsem zrusil. stacilo odebrat tu miniaplikaci a zase ji tam hodit zpatky a fungovala, delalo to nepravidelne, kdybych to zprumeroval, tak kazdy treti zapnuti PC. V sedmickach to dela taky (jiny PC), ale vyrazne mene casto a staci pockat do dalsiho restartu nebo se jen odhlasit a znovu prihlasit a je to zase na cas OK.
Kazdopadne cela tato MS feature je leda na dve veci ... 3-[

Doporucuju vypnout a nepouzivat!

Když mi to přestalo fungovat, taky jsem to nepoužíval, ale začalo se to projevovat (teda nevím to určitě, ale vypadá to podobně) u registracní aplikace jednoho programu.
Jinak osvědčený postup "vypnout a zapnout" je první co jsem vyzkoušel, ale nepomohlo.. :-D

koukám ani nezáleží na tom s jakými programy pracujeme,ale jak se k pc chováme.Při nejhorším pomáhá obnova systému jako u mě.Na W7 jsou tyto miniaplikace vcelku stabilní,ale zase záleží jak se k pc chováme.Já si osobně nedokážu představit bez budíku ram a cpu,byla by to pro mě asi smrt nemít takovej základní přehled:puff:

Tak já třeba doteďka používám Visťáckej sidebar, protože ten u Sedmiček mi nevyhovuje. Kolikrát jsem chtěl nechat puštěný aplikace a přesto se mrknout na Sidebar, což ve W7 jaksi nejde (musí se na plochu). Vista to má hezky v tray ikoně, takže na ní stačí kliknout a panel se objeví.