Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nelze spustit MB M3N-HT

Nemohu zapnout ASUS M3N-HT http://aukro.cz/item1333863033_m3n_ht_deluxe_hdmi_ ddr_2_800mhz_4gb.html . Nenajede ani s procesorem Athlon64 X2 3600, ani s AM3 procesorem Phenom II X2 550 http://aukro.cz/item1355664304_amd_phenom_ii_x2_55 0_black_edition_od_koruny.html, který podle stránky výrobce má podporovat. Po zapnutí se rozsvítí dioda napájení a roztočí ventilátor a po několika sekundách se vše vypne, aniž se objevil POST. Po clear CMOS začal a deska cyklicky nabíhat a vypínat se, s procesorem Athlon64 X2 3600 už nyní naběhne jen na tři sekundy a vypne se. Původnímu majiteli fungovala s procesorem Athlon64 X2 5600.Zkoušeno i mimo case, s dvěma různými zdroji a s dvěma různými pamětmi a osazením do slotů. Myslím, že jsem vyzkoušel vše, co se dalo, ale pokud má někdo ještě nějaký nápad- sem s ním... :-)

Testováno v case i mimo. Napájení ATXE zapojeno jak se starším zdrojem Fortron 400W se 4PIN, tak novějším 600W Fortron Epsilon s 8PIN. RAM jsou ty, co byly v desce, zkoušel jsem i nechat jen jednu a druhý slot také, dále jsme zkoušeli i jiné RAM z druhého funkčního PC. Zkoušeli jsme starší procesor, abychom mohli provést flash BIOSu, aby deska mohla pracovat s novějším procesorem, ale i tak se vše po 3s vypne. Synek si objednal už jinou desku, ale tuhle je mi líto vyhodit, aniž bych zkusil vše možné- je to dost dobře vybavená deska ...

Deska má integrovaný speaker? Ale asi stejně nepípá, že?
Ještě mě napadlo - jaký máš chladič CPU? S ventilátorem třípin nebo čtyř? Jestli si deska nehlídá otáčky a z důvodu ochrany proti přehřátí se vypne?
Je možné, že buď je deska vadná a prodejce to věděl nebo se mohla poškodit při de/montáži nebo přepravě. Těžko říct.

Nepípá. 4PIN na ventilátoru chladiče. Podle různých fór měli s touhle deskou podobné problémy, ale vyřešili to flasnutím BIOSu - jenže k tomu se nedostanu ani se starším Athlonem64 X2 3600. Zkusím ještě sehnat nějaký slabší procesor a když to nepůjde, tak to vzdám...