Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inovace XP

provadel sem inovaci XP :-( normalka sem stahl,vypalil pak jeste jako v systemu mi najela instalce vse sem udelal pak se restartovalo,a uz zacinala inovace Spousteni Instalace Systemu,najelo to skoro do konce a pak zasek jeste je dulezity zminit ze mi to pri priprave hodilo nejaky sifrovany soubor neco v systemu dal sem preskocit :-( tak newim zpet k zaseku,dal sem restart a instalace najela znova ani sem nemohl do OS skousel sem dat CDcko nenabootovalo a presto to je v BIOSU nastaveny :-( neni nejaky program na vraceni inovace nebo zotavení systému at najede aspon stary OS? dekuji

iNOVACE XP neco jako oprava nebo reinstall nemuzu se dostaz do OS pokazdy dyz zapnu PC mi to zapne instalaci :-( sem z toho spatny slo by stahnout novy vindows a skusit to tim ale TO HO ANI NEZAREGISTRUJE bych rek :-( boot je nastaveny v BIOSU ale zapina se furt ta stara inovace :-(

Vlož instalační CD, nabootuj a podivej se co vlastně na tom HDD máš. Není vyloučeno, že jsou tam teď dvoje Windows s označením Windows a Windows0. Potom se rozhodni co to vlastně bude bootovat a to sice v Boot.ini. Jinak popis: provadel sem inovaci XP není o ničem. Já osobně sedomnívám, že mohlo jít o odstranění staré barvy na oknech a nové natření moderní tixotropní barvou, ale můžu se jen dohadovat.

A JAK se dostat do Boot.ini pochop ja se nemuzu dostat do Operacniho systemu zapnu PC a hned instalace Windowsu a je to v haji :-( a jinak MÁM STAZENY windows ale to vubec neva ty fungujou ale tenhle byl zrovna ,,no chybel tam soubor a nebo byl sifrovanej....tedaa ne pouzival ho uz nejaky proces.proto xD

a jeste mam tam 2x windows mam tam Windows XP Profesional a Windows Instalace nemuzu prepnout na Profesional ani nejde F8 proste jen stary windows by mi stacilo kdyby najel :-( su zoufaly sem spravce na jednom BLOGU a lidi proste nebudou stastni :-(

popište jak jste to měl na disku rozdělený
máte 2. HDD na PC nebo jeden disk rozdělený a na něm dva windowsi-vice oddílů
těžko se orientovat z vašich odpovědí, odkud kam máte stažený windows ,možná jste ve stresu ale skuste situaci popsat logičteji.
Do Biosu se se dostanete aby jste změnil prioritu Bootování?
Do nouzového režimu se také nedostanete?
Nenaistaloval jste omylem Dva Windowsi na jeden oddíl?

Nevím jestli jsi schopen pracovat v příkazovém řádku cmd.exe. Sežeň bootovací disketu W98 - stáhnout z internetu - na disketu si přidej Volkov nebo M602 a ovladač mouse a s tímto vybavením už může pracovat i amatér, který nezná povely z DOSu. Edituj boot.ini tak, aby startovaly ty Win, které považuješ za schopné provozu. Další můžeš provádět budeš-li v této fázi úspěšný. Ještě existuje konzola mmc, ale touž bys musel nastudovat. Ostatně pomoc někoho, kdo se v tom trochu vyzná asi bude nezbytná. Nejlepší rada, kterou ti můžu dát je : nevím-li si rady a žádná pomoc v dohledu, napíši Format c: a začnu znovu. Na disketě W98 je také fdisk.exe, který ten format také obsahuje a ještě něco navíc.

dosový/windowsový fdisk umí tak leda rušit oddíly od konce disku. to mu k záchraně dat zrovna nepřispěje:

su zoufaly sem spravce na jednom BLOGU a lidi proste nebudou stastni

a že nic neumí naformátovat, si snad nemusíme říkat.
nemluvě o tom, že bych chtěl vidět dnes funkční disketovou mechaniku, a v ní čitelnou w98 disketu - právě s chybovým fdiskem (opravená verze pro disky nad 64gb byla až v me).

Popravdě to není snaha vzkřísit technické muzeum - formátovat lze i z instalačního CD. Já osobně to dělám, v případě nějaké havárie, připojením k jinému disku s OS, tam mám také další diagnostické nástroje. Nechtěl jsem mu nabízet konzoli vzhledem k tomu, že neumí řešit celkem jednoduchý problém. K záchraně dat bych použil připojení k jinému disku. Nevím, ovšem, jestli nějaký má.

Jestli ti v počítači něco odešlo /paměť,deska,disk/ tak se snažíš zbytečně. Přechozí windows zdechla tak nějak sama nebo jsi to čistil ? Neblbnul ten počítači předtím ?

Jestli tam nemáš data vykvákni se na inovaci a naformátuj to a nainstaluj načisto. Pokud tam data máš měl jsi je napřed zazálohovat nebo ten disk připoj k jinému pc a minimálně si udělalej adresář "zaloha" do kterého vše přesuň. Lepší by bylo ty data nakopírovat jinam.

par lidi z vas asi nechape moju situaci ja pri priprave na inovaci preskocil 2 soubory a jednomu hosanovi na forku to delalo taky ale on mel k dispozici druhy disk.JA SE NEMUZU DOSTAT DO operacniho systemu= nemuzu nic formátovat a tak proste .A MÁM jeden disk rozdelenej na 2 oddíly ale to vam asi nepomuze,proste ZAPNU PC najede hardware info a pak sou tam dve kolonky Windows XP profesional(do toho se nemuzu dostat ani F8 proste nicim)a druhy Windows Instalace ta mi najede tak za 3 sekundy a sem tam kde sem byl najede spousteni instalace a pred cilem zasek skousel sem nehcat jet 4 hodiny ale furt nic :-( EXISTUJE neco NA ZRUSENI instalace? pri startu PC? a jaky program stahnout na Disketu ZADNOU NEMAM :-(

Par lidi chape, " inovace XP " je tvoje specialita.

Radu si dostal: zožeň si akýkolvek disk a instaluj na neho XP z instalačného CD. Žiadne inovované "XP Ultimate". Jedine klasické XP SP2 alebo XP SP3 od Microsoftu.

Následne až ti bude XP fungovať pripoj svoj disk. Data presuň na oddiel ktorý plánuješ ponechať, pravdepodobne budeš musieť "prevziať vlastníctvo" k súborom. Zmaž na ňom všetky zložky "Windows", zmaž súbory ntldr, pagefile.sys, boot.ini.

Odpoj ten požičaný disk. Nabootuj znovu z CD a instaluj XP už na svoj disk.

Ak je tento kratky navod pre teba moc složitý, a nie je v tvojích silách to zvládnuť. Musíš sa obrátiť na niekoho iného alebo servis. Jednoduchší a rýchlejší postup bez pripravených softwarových nástrojov neexistuje.

Existuje neco na zruseni instalace?

samozřejmě - editovat tvůj \boot.ini
je skrytý, read only, a obsahuje dvě nabídky: k xp které sis poničil že se nespustí, a k provedení instalace která se nedokončí.
čili obě možnosti jsou už k ničemu, rozdrbal jsi funkční systém a nevíš co s tím.

už ses někoho byl ptát jestli nemá starší disk, aspoň na půjčení na měsíc? do tě doby se snad rozhoupeš co s tím.
nainstaluješ na prázdný disk systém znovu, pak můžeš uvažovat nad záchranou dat z původního disku - ten původní rozdrbaný systém je už mrtvý, tvoji inovaci nepřežil.

taky je možnost že tě známí už dobře znají, ví že všechno zničíš a nic ti nepůjčí.
pak by byla ještě jedna opatrná cesta: vzít originální instalační cd, a spustit znovu opravnou instalaci přes mrtvý systém. nic přitom neformátovat, z bootovací nabídky po restartu nevolit původní špatný nedokončený instalátor s "ynovací". dokonce by to mohlo být nejrychlejší (ale ne nejbezpečnější).
a musel bys u toho myslet :-(

p.s.: vyhoď tu klávesnici co ti furt spouští CAPS LOCK, kdo se má na to dívat.

My tady nebudeme stahovat a kontrolovat nějaké warez(?) verze z (většinou warez) uložišť. Stáhni si z normálních stránek ISO live linuxu (třeba Slax), vypal, nabootuj z CD a vydolování dat z disku proveď z něj.

...existují i různá bootovací cédéčka přeplněná nástroji různé legality (z hlediska licencí), obnova dat by šla i z nich.

takze Live CD Windowsu nejak nereaguje dal sem ho tam a uz se zapla jinci nstalace 1.ze chi pokracovat a aktualizovat Windows at dam ENTER ,nebo nainstalovat novy F3 a nebo nechat tak F10 nic nejde nereaguje zadne 3 moznosti :-( mam stahnout teda ten Slax a skusit to tim?

takze Live CD Windowsu nejak nereaguje dal sem ho tam a uz se zapla jinci nstalace 1.ze chi pokracovat a aktualizovat Windows at dam ENTER ,nebo nainstalovat novy F3 a nebo nechat tak F10 nic nejde nereaguje zadne 3 moznosti mam stahnout teda ten Slax a skusit to tim? ? ?

ja vim ale ja stahuju proste sem dal predtim NAHORE jenom GET SLAX a dole Download 200 mb ale vy ste pak rekl ze mam pridat aji ten NTFS coz nwm jestli se pridalo a abych stahl znova tak jako NWM ja otestuju to prednastaveny Slax 6.1.2 myslite ze to tam uz je pridane?

Netusim, v sestavit slax ti to ukaze, ktere vsechny moduly tam mas. Pokud jsi to vsak stahl driv, nez jsi jej vybral, pak tam neni.

udelej si soubor build.txt a nakopiruj tam

Selected modules: 1,2,3,4,5,6,7,3870;
Selected language: en;

Pak v sestavit slax dej obnovit vyber... a vyber ten soubor.

Zkontroluj s stahni iso na te strance.

To ti system nespravi. To ti da moznost:

1) upravit boot.ini
2) zazalohovat pripadne soubory

V tvem pripade by totiz bylo nejjednodussi pretahat data na jiny disk, flashdisk, usbdisk apod. Potom uz se dal nebabrat s polofunkcnimi systemy, ale zlikvidovat disk C preformatovanim pri nove instalaci. pokud by to nepomohlo, zrusit partition a vytvorit znovu. V kazde pripade prijdes o data, proto zalohovat.

:-) jako asi mi to nabidne nejakou nabidku ne? a musi tam byt aji JESTLI chci nainstalovat jinci OS ne? mohl byste prosím poslat nejaky Operacni System Funkcni aby se mi nestala stejna vec prosím,nejlepe nejaky Windows funkcni dekuju

Vie čo odnes to niekommu. Nemáš ani páru o najzákladnejších veciach a terminologii.

Ak nemáš komu, tak posledný pokus:
nastav si bootovanie z CD,
nechaj nabehnúť inštalator,
daj zrušiť všetky partície,
nanovo vytvor jednu, máš istotu že bude "C"
nechaj bežať inštaláciu.

Pritom sa modli k Bohu aby Win nainstaloval co najviac hardwaru a system bol aspoň tolko funkčný že si chýbajúce drivery stiahne sám.

Ak to bude inak, tak ti pomôže len servis.