Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC

Uvažuju o koupi stolního PC... Přebážně na hraní novějších her =) rozlišení 1280x1024. Moc se v tom neorientuju tak kdyby byl někdo tak hodnej a poslal mi nějakou sestavu do 17000,- ... Předem díky =)

XP v dnešní době a kór na hraní je volovina.Navíc při zachování výkonosti je dostatek peněz i na legální Windows.V tomto případě by mě zajímal jediný logický důvod proč krást.To za 1 a za 2 a na tomto fóru nabádat ke krádeži snižuje důvěryhodnost fóra.Trochu zodpovědnosti by bylo ku prospěchu.

890 kč sestavení počítače na objednávku! doufám, že v ceně je zahoření/vyzkoušení funkčnosti sestavy, v opačném případě je to síla :-)

ten procesor Phenom se prodává sá chladičem - je to tam i napsaný, tak není třeba k tomu objednávat další a lepší chladič, ten s procesorem bohatě stačí (kdo si sám nesloží počítač, ať se ho sám nepokouší přetaktovávat)

Až na to, že ten chladič dodávaný s procesorem sice chladit bude, ale v zátěži bude řvát jak kráva, procesor má přece jen TDP 125W, což není málo.
Jestli chceš šetřit, můžeš ještě trošičku slevit na zdroji:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8O0V41NLP6L
a taky na procesoru, když vezmeš místo Phenomu nějakej Athlon, na hry stejně potřebuješ hlavně grafiku.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 830972PC12J3
A další pětikilo ušetříš, pokud máš doma nějakou DVD mechaniku, nemusel bys kupovat novou.

Ale to už je na tobě.

OEM licence Windows je platná pouze pokud je na jedné faktuře s komponenty které tvoří funkční počítač(tj. case,zdroj,z. deska,CPU,RAM,disk).Jde sice koupit komponenty a Windows s licencí OEM zvlášť ale na obou fakturách musí být stejné datum prodeje.Pokud tyto podmínky splněny nejsou je potřeba koupit licenci http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051450 8C0V6326WV6 .Lidé se často dopouštějí chyby že koupí OEM licenci později.Tato licence není platná navzdory tomu že projdou aktivací a ověření legálnosti.

Ono to nejspíš vychází z americkýho modelu trhu, kdy je počítač o něco víc než u nás spotřební zboží, kdy se starej vyhodí a koupí novej, kdežto tady u nás použijeme půlku starýho PC a postavíme z toho novej.
Licence není tedy úplně platná z pohledu EULA, ale vůči Microsoftu se systém hlásí legálně, což je pro koncové uživatele důležité. Jiný případ je to ve firmách, tam do toho můžou šťourat různý úřednický aparáty, od financů po BSA. Doma ti do toho nikdo nepoleze.
A i když někomu licenční podmínky nevoní, nijak to neospravedlňuje krádež operačního systému. Pokud se mi nelíbí ceny benzínu a nechci to za ty peníze kupovat, mám asi tři možnosti - benzín na pumpě ukrást, benzín nekupovat a nikam tedy vlastním vozem nejezdit, najít si alternativní palivo.

Můžeš to udělat i takto 0ad6 .Pokud nevyžaduješ od desky FireWire je MSI dobrou náhradou za GA.Obě jsou postaveny na japonských kondenzátorech a obě mají velmi podobné vlastnosti.Můžeš použít i paměti Zeppelin.Sice jsou pomalejší ale ve hrách to má pramalí vliv(cca 2 FPS a někdy ani to ne).Pokud nebudeš taktovat přes FSB budou naprosto stačit.U Zeppelinů dost kraluje názor že jsou nespolehlivé.Já říkám že jde o fámu a spolehlivé jsou.Používám je velmi často cca 1.5 roku a ještě jsem se nesetkal s vážným problémem.