Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pentium 4 nechce naběhnout

Zdravím,mám doma Intel Pentium 4ku 2,6GHz,2x512MB DDR na desce Fujitsu Siemens W26361-W62 a nechce mi naběhnout.Při zapnutí napájení se rozjedou kontrolky ale nenaběhne monitor a nic se neděje,klávesnice blikne všemi 3 ledkami a to je vše.Mám na zade 2 grafiky,zkoušel jsem dat monitor do obou a nic.Zkoušel jsem i prohlédnout desku a procík a vypadá to normálně,ani kondíky nejsou nafouklé,zkoušel sem také vyndat ramky a přehazovat je a dávat i po jedné a stále beze změny.Na desce svítí červená ledka smd a nevím jestli to není některé z chybových hlášení,ale bohužel jsem seznam chyb k této desce na netu nenašel.Děkuji předem za rychlé rady.

Nechci tě strašit, ale myslím si, že máš problém v s pevným diskem. To samé co máš ty, se stalo i mě. Po "nastartování" mého PC pouze problikly kontrolky a zůstla rosvícená jen červená, a monitor nešel, což znamenalo, že se pc nerozeběhl. Vyndej pevný disk, a pokud máte u Vás někde PC servis (Prodejnu) tak se zeptej, zda ti nezkontrolují pevný disk. Pokud bude v pořádku, tak tedy nevim.

tak nic :( zkoušel sem disk který normálně v pc doteď jede a nic,zkoušel sem i měnit master slave a i daťák sem dal nový a pořád nic,akorát ta červená ledka mi svítí i když je pc vyplý,tedy když je zdroj v zásuvce a vypínač na něm na poloze on,má to tak být?

Tak mě napadá, pokud je zdroj v zásuvce, a svítí ti červená, tak možná máš přepetí v síti, což znamená, že pojistka v PC se buď snaží ochránit tvůj pc před velkým proudem, nebo je už "odpálená", a proto ti to nejde. Zkus ho zapojit do jiné zásuvky. Pokud to bude stejné, tak ti asi neporadim dál, protože sám nevim. Doteď sem to všechno zažil na svém pc, ale dál jsem se nedostal :)

tak to vidím tak že se asi ani já dál nedostanu :D měl sem ho v zásuvce kde mi běží i můj další pc,ale stejně sem zkusil jinou a je to to samé,ale nevíš náhodou jak se na něm resetuje BIOS?ve vetšině případů sem vždycky vytáhl baterku,zapl a vypl zdroj a bylo to a někde sem musel vytahnout jumper,ale tady fakt nevím,zkoušel sem oboje ale nemám jistotu že se resetl :D

no pc už v záruce není,já ho právě dostal jako pokažený,tak sem ho chtěl dát dokopy a dát mladé ségře ať si má na čem hrát :D jinak baterku sem zkoušel,i přehazoval jumpery všechno a dokonce i ty ramky,jednu podruhé sem připojil a i na přeskáčku a zkoušel sem to i bez nich jestli speaker nebude ječet ale nic,takže to fakt vidím na desku,jinak na do desky se připojuje ještě 4-pin do desky ze zdroje pro CPU,ale ten sem proměřil a napětí je v pořádku,ještě tedy zkusím proměřit i ten zdroj,ale vidím to fakt na tu desku ;)