Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dostat video 16:9 na 4:3 format

Zdar lidi,

mam jedno video (AVI), ktere se pri spusteni otevre roztazene na 16:9. Spravne zobrazene je ale az po rucnim prepnuti na 4:3. Jde nejakym zpusobem zaridit, aby se to video automaticky oteviralo jako 4:3? Nemyslim nastavenim v prehravaci, ale v samotnem souboru. Nebo ho budu muset znova prekomprimovat s nastavenim filtru na 4:3 pomer stran s pravdepodobne mensim snizenim kvality?

Rozumím tomu dobře, že video má formát 16:9 a když ho otevřeš tak se zobrazí na ploše 4:3 a tedy je stranově zcvrklé?
To je tak v pořádku, je to kvůli vyššímu rozlišení při pouštění na TV - černé pruhy generuje televizor a tak ten obraz má vyšší rozlišení.