Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formátování části disku, na kterém je jiný - nepoužívaný systém

Ahoj,
potřebuji se zeptat, jak lze přeformátovat část disku (C:), kde mám jeden systém, který ale vůbec nepoužívám a chci ho dát pryč. Na druhé části (D:) mám jiný systém, a ten používám a budu používat permanentně. Štve mě, jak mi to po každém spuštění počítače dává na výběr z těch dvou systémů, když stejně používám jenom ten jeden. A k tomu, z toho C: budu muset stejně udělat zálohovací jednotku, ale nejdřív to musím naformátovat, a zbavit se tak toho nepoužívaného systému. Jenže když kliknu na ten disk C: a dám naformátovat - tam vyberu ty možnosti formátování, tak mi to řekne, že systém nemohl dokončit formátování - vlastně se nic nezměnilo. Prosím poraďte, co mám dělat. Děkuji

Ano, to jsem chtěl udělat, a taky už bych to dávno udělal, ale ten disk s tim systémem, co tam chci mít, nevím proč nepodporuje ta bootovací jednotka. Prostě i když vložím disk se systémem do mechaniky a restartuju systém a vyberu tu bootovací jednotku, žádná instalace z disku se nespustí a zapne se to stejně jako bez disku. A nelze nějak udělat, aby při spuštění PC nebyl žádný výběr, ale automaticky se spustil jen jeden systém?