Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoká teplota CPU!

Tak jsem tu opět s mým problémem o přehřívání CPU
Začal jsem používat program CoreTemp a sleduji teplotu již měsíc v kuse. Teplota 1CPU je 35-39 při Internetu a ICQ,druhé jádro má vždy o 5°C více. Při zátěži (Spuštění písniček,zapínání ICQ a Internetu zároveň si teplota sáhne i na 70°C,za dnešek se mi již několikrát vypnul (Má hranice přehřátí je 80°) Pasta je nanesena dobře,typ je Arctit MX-2 a chladič je nový a dobře upevněný. Četl jsem něco o Undervoltage,ale usoudil jsem že je to pouze na Notebooky. Obě bočnice mám sundané a chladič bývá spíše Teplý než-li horký.
Nezná někdo prosím nějaké programy nebo nějakou fikanost na snížení teploty CPU? Prý pomáhá i detaktování,ani tomu bych se nebránil. Děkuji za jakoukoliv odpověď

Cau, ja sem sestavoval uplne novy pc za 15K. je tam sestijadro a seriovy chladic. teplota pri hrani her stoupne na 100°C a pak se vypne (to už sem nastavil na 100°C v BIOSu). Teď běžím pro pastu a zkusím znovu usadit chladič ale podle toho jak jsem ho ve speedfunu sledoval tak teplota skočí klidně o 15°C libovolným směrem víceméně jen když pracuje jádro 4 a 5. Je to možné?

To máš ešte v pohode, môj CPU len pri normálnom prezeraní Internetu dosahuje teploty od 55 do 70°C, a keď spustím ARMU II alebo Dragon Age (BF3 ani neskúšam) sa teplota vyšplhá aj na 93°C. Už mám normálne obavy že mám zapečenú pastu. Otáčky chladiča sú nastavené automaticky biosom a neklesnú pod 2200RPM. A PC sa ešte nereštartoval.