Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PATA či SATA mechaniku k této desce

Zdravim.
Mám tu jeden PC, u kterého jsem prováděl přeinstalaci Win XP. PC má vadnou DVD mechaniku (tato je PATA) a mám za úkol pořídit novou (přeinstalaci jsem prováděl z externí mechaniky). A ptám se, mám tam dát PATA či SATA mechaniku? Základní deska je Asus A7V880, která obsahuje obě rozhraní (2x SATA, v jednom je již HDD a 2x PATA (IDE)). Ptám se proto, že jsem četl, že SATA mechanika a Win XP může dělat problémy. Nevím, jestli se tyto problémy dají vyřešit tím, že se v Biosu přepne na native IDE (jestli to je i pro mechaniky), ale v případě této desky jsem v Biosu nic takového nenašel a musel jsem zavést ovladače z diskety.

DVD-RW mechanika Samsung SH-S222A, PATA. Mám stejnou: Provoz O.K., Cena O.K Rychlost DVD±R 22x ... no, to bych asi vzal jako podklad pro diskuzi. Je spolehlivá a bez problémů. Být paličovou dcerou, tak se s ní ožením (nebo zaregistruji).