Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jaky linux? zacatecnik

chtel bych si poridit linux ale nvm jakej. chctel bych ho mit na flaschce nebo pokuch by to slo tak mam externi hd tak mit vnem vyhrazenou slosku pouze pro OS.
taky bych se chtel zeptat kdyz mam na ex. HD naky veci jestli by to nemohlo mit negativni vliv na moje soubory.
a jeste k tomu linuxu rad bych aby byl dost otevreny,byl pomerne znamy,spolehlivy a aby k nemu existovalo dost prirucek. myslim ze se tu bude jednat pouze ubuntu nebo mandrivu. proste aby se tam mohlo dost experimentovat

dekuji vsem za kladne odpovedi a doufam ze stim pohneme
(dnes sem online non stop takze rychle odpovim)

Co je tohle za výkřik do tmy? Proč informuješ svět, že se ti něco nepovedlo?
Pokud potřebuješ radu, dodej informace a napiš dotaz.
Jaké máš PC? Jakou verzi Slaxu máš? Je na CD, nebo USB flash disku? Je bootovací? Jaký postup jsi zvolil na výrobu bootovacího CD/USB flash disku? Došlo k pokusu o boot, nebo nebyla vůbec žádná reakce? Zkoušel jsi nějaké další linuxové distribuce?

tak jsem stáhl verzi SLAX podle doporučení.NONOT: nakopíroval na flešku, podle návodu spustil vytvořit bootovací fleš, vše proběhlo OK. OS mám Visty, zkoušel jsem Fedoru ta jede, ubuntu se také nabootuje. V BIOS je boot z USB , optiky , HDD v toto pořadí. Fleška is při bootování zablikala a stejně to najelo do Vist. to sice nějak nepotřebuji, jen zvědavost mne k tomu vedla...

documentation.php get_slax.php
zenwalk neinstalační ( tzv. Live CD) http://www.zenwalk.org/modules/tinycontent/index.p hp?id=11
bootování z USB flash: http://jnp.zive.cz/unetbootin-na-linux-pohodlne-z- usb
http://pcworld.cz/download/freeware-lili-usb-creat or-umoznuje-vytvorit-flashku-se-spustitelnym-linux em-11737

Slax má českého tvůrce ( Tomáš Matějíček), ale čeština se myslím v poslední verzi musí dodat ve formě tzv. modulu, dříve byla přímo česká verze ke stažení. Zenwalk nevychází ze Slaxu, ale Slax a Zenwalk vycházejí ze Slackware

Stačí navštívit stránky distribuce a číst, až pak se ptát..pokud distribuce nemá české stránky, je o ní zmínka v různých recenzích, které se přes google snadno najdou..
distro

http://coptel.coptkm.cz/index.php?action=2&doc=105 02&docGroup=179&cmd=0&instance=1