Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jakou nabíječku tužkových NiMh akumulátorů?

Zdravím vespolek,
tak jsem právě zjistil, že mi chcípnul zdroj u nabíječky - večer jsem dal nabít baterie a ráno na nabíječce nesvítily diody. Nesvítí ani na zdroji, takže je asi po něm. 3-[:-( Nevím, jestli to může souviset s akumulátory (koupil jsem nové s větší kapacitou 2600mAh, nabíjel jsem je teprve podruhé - že by to zdroj neutáhl...?)
Jednalo se o tuto nabíječku: http://www.eva.cz/zbozi/elektroprislusenstvi-nabije cky/18641/nabijecka-mw-5798-ni-cd-ni-mh-pulsni/

Dá se k ní někde sehnat náhradní zdroj? (PRI: 230V - 50Hz 12W, SEC: 12V 500mA 6VA)

Nebo koupit novou? Jakou? Co jsem se díval, tak se mi docela zamlouvá některá z řady GP Power Bank Smart? Nebo jinou? Ideálně by bylo jen holou nabíječku bez baterií (ty jsem totiž nové kupoval samostatně asi před měsícem). Ta moje současná nabíječka má nevýhodu, že se musí nabíjet minimálně dva akumulátory současně a neumí nabíjet všechny čtyři najednou, tedy nabíjení celkem dost dlouho trvá...

Jen pro zajímavost jaký jsem našel rozdíl v ceně u jedné z nabíječek:
http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcut=NOH-50808 7&Type=K&CategoryId=0 793,- Kč
http://www.nakupni-dum.cz/gp-power-bank-smart-3-a-4 x-nimh-2300mah/f-3-s-3-dp-56970/ 1139,- Kč

Mám PowerBank Smart 2 a nemohu si stěžovat. Možnost nabíjet libovolný počet článků, o každý je pečováno samostatně. Stejně tak je šikovně vyřešeno nabíjení 1-4 ks AAA. Skladné, líbivý design, malý a výkonný napájecí zdroj.

OT: Ten zdroj (12V/1,5A) používám též k dobíjení databanky. Hned je na cestách o krám míň, takže mi to udělalo dvojnásobnou radost. :)