Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows Vista problém

Dobrý den,
Mám prosbu o radu s kolegovým notebookem na kterém jsou nainstalované Windows Vista HP. Systém má několik vážných problémů jako např. zcela nefungující síť, padání okna Ovládacích panelů při pokusu o spuštění, nemožnost opětovně nainstalovat součásti sítě (vrací chybu: "Vzdálené volání procedury se nepodařilo") atd.
Chvíli po naběhnutí systému (to proběhne bez problémů) se objeví toto okno:
[chybovhlka.png]

Bohužel přes intenzivní, téměř celodenní hledání řešení problému, jsem nikde na webu smysluplné řešení nenalezl... :-(

Tak vás všechny tedy prosím, zda jste se někdo s tímto problémem nesetkal a nevíte náhodou možné řešení.
btw: Pokus o opravu pomocí "sfc / scannow" proběhne a zakončí hláškou:
"Program Ochrana prostředků systému Windows našel porušené soubory, ale některé z nich se mu nepodařilo opravit..."
Testy na viry (HijackThis, ComboFix...) také bez úspěchu...:-(

Co tedy dál? Mne už napadá jedině opravná přeinstalace, ale možnost opravy pomocí nabootování z CD a klávesy R už u Vista není, jak jsem zjistil - snad jedině volbou Upgrade systému...?

Děkuji vám za pomoc.

- kontrola disku c: včetně zatržení automatických oprav a testu povrchu - restart - nechat proběhnout.
- nainstalovat driver chipsetu základní desky, potom znovu přeinstalovat ovladač síťovky a nefunkčních periferií
- (znovu) nainstalovat poslední servicepack visty.
- vyhodit všechny blbosti které automaticky nabíhají po startu (viz msconfig.exe, codestuff starter)
- pročíst co je za chyby v prohlížeči událostí, začít řešit.

extrémní možností je obnova tovární onstalace, ale přeformátováním příjde o všechna data a nainstalované / ukradené aplikace.

lední brtník:
bod "msconfig" byl již proveden postupem:
Karta Obecné -> Výběrové spouštění -> odškrtnuto "Načíst položky po spuštění".
Karta Služby -> zašktrtnuto "Skrýt všechny služby společnosti Microsoft" a dokončeno tlačítkem "Zakázat vše" -> OK.

Bohužel nepomohlo...

K té vámi zmíněné přeinstalaci ovladačů:
Provést to postupem stažení z webu výrobce notebooku -> drivery někam vyextrahovat -> provést aktualizace ovladače prostřednictvím Správce zařízení ?

Skutečnost, že tovární instalace "přepíše" stávající oddíl C: samozřejmě vím, proto jsem zmínil onu možnost opravy pomocí instalačního média (které navíc nemám).

Když nic nepomůže zkusím ještě instalaci SP2 (v systému je nainstalován SP1).

Děkuji vám za odpověď.

ok, děkuji. :-)

podle popisu je systém tak doničený a nefunkční, že to chce něčím resuscitovat - instalace sp2 je ideální.

Přesně tak... právě jsem si uvědomil, že instalace service packu by měla předcházet reinstalaci ovladačů, neb by to nemělo valný smysl, když je to rozbitý.

Majitel si to myslím sám nepřeinstaloval neb nemá z čeho :-) a o nějakém skrytém oddíle s továrním image naštěstí vůbec neví! :-)

Děkuji za tip se Starterem, ale myslím, že v tomto případě by něco "nesystémového" vyloučil i Msconfig postupem jak jsem popsal výše.. Nebo se mýlím?

cs

Za tu dou co jsi už s tím strávil bys měl i tak pomalý systém nahozený dvakrát aj s ovl a aktul+zakl sw. Opravná instalace nemusí zabrat tak neztrácej dál čas pokud nejsi placen od hodiny. Tak žádné opravné insalace rovnou čistá instalace z originálního instalačního dvd windows vista. obsah disku pokud ho nebudeš extra formátovat se uloží do adresáře windows.old /zálohu dat mimo ntb samozřejmě dopuručuju/

pokud nemáš originál inst. dvd ale nějaké od výrobce ntb je třeba číst manuál a hlášky, většinou smaže celý disk nejlépe data nakopírovat jinam

před každou instalací bootuju z cd z memtestem a necham aspon deset minut jet.

MM tank:
Tohle co píšeš bych samozřejmě udělal už mnohem dříve a věz, že velmi rád, kdyby ovšem majitel s tímto souhlasil, pokud existuje jiná možnost. Nechce přijít o nastavení a množství programů, které potřebuje k vykonávání své práce (nejedná se tedy o žádný Warez nebo hry!).
Já vím, teď bude následovat odpověď, že má mít někde zálohu disku. Jasně, že má mít, ale nemá, takže co už...