Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s freezováním

Zdravím,

asi už dva roky mám problém s velice častým freezováním celého PC.

Popíšu chybu:
Začíná to tak, že mi spadne internet. Asi po dvou sekundách po spadnutí internetu se počítač prostě kousne asi na sekundy (dám příklad: jedete s myší, tak se hryzne a po sekundě je v mžiku na místě, kam jste ji poslali). Tohoto lagu se zbavuji tak, že zakážu bezdrátové připojení a opět ho povolím. Bohužel, někdy to končí samovolným restartem celého PC. Vprůběhu toho sekundového freezu, se úroveň vytížení procesoru zvýší cca o 10 - 20%.
Nevíte, co to může způsobovat popř. jak tomu nadále zabránit?

Ještě jedna taková zvláštnost: tyto lagy se objevili po koupi nových dílů na PC (procesor, zákl., graf. a síťovka)

Děkuji všem za reakce.

zatímco pojem freezování je pro mě po letech u pc novinkou (asi že ten krám zamrzne), nebyl bys tu první případ který obměnil hw, jen přehodil disk a čekal že stejná instalace sama od sebe bez konfliktů pojede

Ještě jedna taková zvláštnost: tyto lagy se objevili po koupi nových dílů na PC (procesor, zákl., graf. a síťovka)

začni odsud těmi ovladači chipsetu (jsou na cd co jsi dostal k nové základní desce a nejspíš už vyhodil).

Noo.. po přehození součástí, jsem naistaloval nový systém (úplně jiný), který jsem dřív neměl. Dokoupil jsem si XPčko. Jinak pojem freez beru jako náhlé a rýchlé zastavení všech funkcí v PC. Tj. obraz se sekne, zvuk se sekne, myš i všechno ostatní i psaní písmen..