Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s prácou s jedným súborom v ACAD.

Dobrý deň
a prajem Vám všetko najlepšie v novom roku.

Prosím o radu pri riešení takéhoto problému :
používam ACAD 2000. Súbory z vyšších verzií konvertujem cez "DWG TrueConvert 2007". Následne práca s konvertovanými súbormi je vždy v poriadku, až na jeden súbor, ktorý som obdržal ako podklad od architektov. Práca s týmto súborom je veľmi pomalá resp. program sa úplne zablokuje a je potrebné ho ukončiť cez správcu úloh v systéme Windows.
Na PC pracujem profesionálne cca od r. 1985 v oblasti projektovania. Vyriešil som veľa "tvrdých orieškov", ktoré sa občas vyskytli, ale tento je príliš tvrdý. Kto vyrieši tento problém, je macher a pomôže jedinému živiteľovi rodiny.
Za pomoc ďakujem vopred
František

Dobrý deň

Ďakujem za bleskovú odpoveď

Toto už bolo skúšané, ale nepomohlo. Nepomohlo ani vloženie problematického výkresu do nového výkresu ako BLOCK resp. XREF. Pomohlo len nakopírovanie všetkých entít do nového súboru ACAD. je to ale zdĺhavé riešenie a hrozí opäť zablokovanie programu.

Prejem Vám úspešný deň
František

Dobrý deň

Ďakujem za odpoveď.
Áno, počítam s tým, že budem musieť zaviesť novú verziu. Doteraz som sa tomu vyhýbal, pretože starú verziu mám perfektne odladenú a funguje ako švajčiarske hodinky. Projektanti, s ktorými spolupracujem, si často sťažovali na nedostatky nových verzií, ktoré zakúpili. Riešením bude zrejme odladenie novej verzie, aby fungovala tak dobre, ako stará verzia.

Tipuju filtry hladin. Také nám takové podklady chodí. My otevřeme v DWGeditoru SolidWorks, uložíme ve starší verzi a filtry zmizí. Možná by pomohlo použít formát DXF, verze 12 snad ještě filtry hladin neznala.

Dobrý deň

Ďakujem za odpoveď.
Dovtedy, než zavediem novú verziu, využijem Vašu radu. Teraz mám ACAD 2000.

Je fantastické to, že v tejto poradni je možné získať informácie k riešeniu problémov, ktoré boli v minulosti ťažko dostupné, pretože neexistoval globány informačný systém - internet.
Zároveň ďakujem za Vašu ochotu mi pomôcť.

František