Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přenos Wi-fi signálu

Dobrý den,

Už několik měsíců řeším problém-v jednom domě mám pevnou linku s ADSL a potřebuju internet 'posílat' do druhého baráku kde není pevná linka vzdáleneho asi 70m. Zatím to řeším ADSL modemem D-link G684t, který má směrovou 12db antenu, na druhé straně to chytám routerem WELL WRC3500 (v.1) od joyce, který je v modu repeater. Notebooky v domě signál sice chytají ale internet dost často padá a občas musím ten router vytáhnout ze zásuvky. Lze to nějak vyřešit? Děkuji za návrhy...

Spravnym resenim je

1) wifi client se dvema bezdratovymi kartami - jedna jako klient pro pripojeni k routru, druha jako AP (na jinem kanale) pro pripojeni pocitacu

2) dve zarizeni - jeden klient, pro pripojeni k routru, druhe AP, pro pripojeni pocitaci, oboje propojeni sitovym kabelem.

Takže ADSL modem s antenou nechat jak je, jen ten router na druhé straně přepnout do modu, že bude pouze chytat signal od modemu a dál to od něho rozvést k PC bud kabelama, nebo k němu připojit další router který bude rozhánět signál po místnosti, jestli to chápu.

Bavme se prosim v nazvech sitovych, nikoli obchodnich (tam je vsechno router). Router je smerovat, ten ti staci v siti jen jeden a to je to ADSL zarizeni.

"ADSL modem s antenou" je router s wifi pristupovym bodem (rezim accespoin - AP)
ten druhy "router" je wifi client - pripojuje se k AP - na nem vypnout "repeater", nechat jen client a rozvest kabely nebo pripojit dalsi zarizeni, ktere bude mit rezim AP. Pokud chces cestovat s notebookem mezi obema lokalitami, zvol jiny kanal, pojmenuj to stejne a zvol stejne zabezpeceni a heslo.