Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zobrazenie miniatur fil0ov avi

Mam dva filmy, a ked si dam zobrazit v exploreri miniatury, tak jeden spravi akoze nahlad, druhy necha len logo prehravaca. Oba su avi, xvid, len jeden je "opendml(avi 2.0)" - ten sa zobrazi, druhy je "avi v.1" - tento sa nezobrazi. Takto mi to vypise GSPot. Pise ze kodeky nainstalovane. Co kd etreba urobit, aby sa mi zobrazila miniatura aj toho avi v.1 ?

Ale ako tak rozmyslam, nieje lepsie to nechat tak? ked otvorim ten adresar, tak sa rozbehne disk jak sialeny . . . a to zobrazuje len jednu miniaturu . . . ak by ich bolo viac, 10-20 . . . ankolko to zbrzdi PC?

Ale ako tak rozmyslam, nieje lepsie to nechat tak? ked otvorim ten adresar, tak sa rozbehne disk jak sialeny

je to jak píšeš - rozumnější je spíš ty blbosti vypnout.
ms tyto formáty nativně nepodporuje, kodeky nejsou součástí win. a pokud win zkusí pomocí kodeku 3.strany vytvořit nějaký náhled, je z windows (průzkumníka) zatuhávající paskvil.
zkusit to odregistrovat.

nemyslím, že by v tom měl prsty "starý" avi, viz. třeba:

Existuje několik specifikací, která mají různá omezení:
AVI 1.0 - umožňuje nahrávat pouze do velikosti 1GB, již se nepoužívá
AVI 1.1 - rozšířeno nahrávání do velikosti 2GB, což je také limit velikosti souboru ve FAT16, používá se stále ve Windows 95/98, některé programy řeší překonání této bariéry pomocí nahrávání do více souborů
AVI 2.0 - označuje se také OpenDML, má neomezenou velikost souboru, ale FAT32 omezuje maximální velikost na 4GB, na NTFS je neomezeno (velikost disku)

přebalit do opendml můžeš jakýmkoliv videoeditorem za pár vteřin, třeba
avidemux
audio i video copy
kontejner avi, popřípadě avi- rozbalený VOP
v předvolbách si nastav- předvolby/výstup- vytvářet opendml soubory
a ulož video jako něco avi.
----
problémem může být poškozenost toho avi, obsah kontejneru není čím se zdá být, chybí index (nemělo by vadit), dekodér, který se použije na vytvoření náhledu má se streamem problém...

řešit se to dá grapheditem a zjistit jakou directshow cestu systém použije a přenastavit jí na jiný filtr (starý codecpacky jsou chuťovka)
popřípadě v procmonu kouknout u procesu explorer.exe proč vytěžuje- patrně tam uvidíš videofiltr v chybový smyčce
a na závěr předělat/překonvertovat video, třeba v tom avidemuxu

no ved kodeky . . . nechcem ale instalovat vselijake codeckpacky krizom krazom do systemu . . . a teraz som skorej nachylny myslienke, aby sa nezobrazovali ziadne nahlady . . . lebo ked otovrim zlozku s filammi - aj ked docasnu, pojde to na dvdecko, - tak to trva dost dlho nez povytvara nahlady, a aj tak kazdy film zacina ciernou obrazovkou takze je to uplne nanic :-)