Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem A/D převodník

Předem, jsem začátečník a jako začátečník se rozkoukávám. Potřebuju vyrobit (naprogramovat) 8bit A/D převodník. Čtu různé články atd., ale mám zmatek v tom, jaké jsou vlastně možnosti. Vím, že existují mikrokontroléry se zabudovaným A/D převodníkem, kam se může nahrát program pomocí programátoru (dokážu si představit). Vím, že existují vývojové kity, kde si také umím představit naprogramování. Potom jsem ale narazil na další oblast a to jsou samostatné malé "šváby", které se dají koupit za cca 100Kč jako A/D převodník. Jak se takový A/D převodník programuje, nebo jinak, jak k tomu mám přistoupit. Budu vděčný za rady, za odkazy (můžou být v AJ), kde by byl třeba tutoriál na tento můj problém. Děkuji.

Pripadne mozes nastudovat ako sa riesi snimanie a vypocet urovne signalu u tunerov DVB signalu, napriklad aj u wifi kariet. To ma na snimanie RSSI zvycajne 8bit ADC s predradenym LNA a riadenim cez AGC. Dynamika sa tak natiahne na nejakych 80-90dB, pri zachovani nizkej ceny za ADC.