Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno oe neodosiela postu s prilohou

viem len kuse informacie. maily vez prilohy prejdu. maily s prilohou nie. klient ma winxp sp1 a oe co je standardne v xp. nieco si podla mna pobabral v nastaveni lebo postfix hadze pri jeho pripojeni takuto chybu:
Apr 10 21:41:20 router postfix/smtpd[31625]: timeout after DATA from unknown[10.100.249.4]
Apr 10 21:41:20 router postfix/smtpd[31625]: disconnect from unknown[10.100.249.4]
Apr 10 21:42:53 router postfix/smtpd[32406]: timeout after DATA from unknown[10.100.249.4]
Apr 10 21:42:53 router postfix/smtpd[32406]: disconnect from unknown[10.100.249.4]
nic rozumne si nevygooglil a navyse to nie chyba postfixu kedze ostatnym ide vsetko ok. kedze ja oe nepouzivam neviem mu na dialku poradit co si ta posral. napadol ma ci mu nod neblokuje posielanie priloh ale on nevie ani vyonut rezidentny stit a vzdialena sprava akosi nefunguje

nemal som kedy to testovat este...ked som bol unho povolil som mu na fw oe poslal mail a kedze presiel cely stastny som utekal domov obedovat (bolo 8h vecer)...o hodinu mi volal zase ze mu nejdu posielat maily...po par otazkach som zistil ze nejdu len tie s prilohou...tan timeout je podla mna hlupost lebo je nastaveny na cca 20-30s co je dost nakolko server prebera spravy hned.
skusal som aj postfix na druhom routri a robi to to iste. osobne si myslim ze nejako zmrsil "kodovanie" priloh....resp by som to videl na ten antivir.
najhorsie je ze je to kamarat a ze sa tam budem zase zajtra trepat a ze to bude cele zadarmo...no uz sa tesim.
odkedy sa problem vyskytol nevie ani on sam...v logoch som vsak videl ze z rovnakej lanky odchadzali maily uplne v pohode od inych userov

tak tak hoste ako vravi touchwood. ono to vyzera akoby sa vobec nespojil s postfixom ale podla logu sa evidentne spoji. problem nastane asi pri spracovani prilohy. priloha nema 10MB aj ked nejake 1MB tusim ma. navyse na lokalnej sieti je oshapovany na 2Mb takze priloha mu odide na postfix zachvilku.
no sam som zvedavy co dnes v tom oe vybadam. skusim poslat nieco cez operu ale na 99% som presvedceny ze to pojde.