Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto nová instalace windows xp.(disk nenalezen)

zdravím,v kompu mam xp,potřebuji přeinstalovat,již jsem to dříve dělal dvakrát a vše bylo v pořádku,ted po načtení ovladaču se instalace přeruší a napíše mě to že nebyl nalezen žádný disk,v biosu disk vidim a počítač funguje normálně,děkuji

potřeboval bych stáhnout nový bios ,potřeboval bych poradit odkud ,nemužu ho nikde najít ,mam totiž pocit že ten muj je poškozený proto při instalaci nemužu najít disk ,díky za každou radu. bios type -American Megatrends
bios date -05/12/05
BIOS ID -63-0100-000001-00101111-051205-sis656-1ABZJ001
OEM Sign-On-MSI 649Neo-V A7113SMS V3.1 05
Super I/O - Unknown
Chipset - SiS 649 rev 16
os - Microsoft Windows XP Version:5.1.2600 Service Pack 3
CPU - INTEL(R)Celeron(R)CPU 2.80GHz

nepotrebujes ziadny novy bios, ale potrebujes si nastudovat ako sa instaluje winxp. Preco sa do toho ondis, ked o tom prd vies?
Pretoze inac by si uz davno vedel ( a je to vseobecne znamy problem uz asi 5 rokov), ze mas nastavit SATA radic do IDE (alebo compatible modu, podla moznosti v biose) a potom disk uvidis. Inac si musis modifikovat instalacku a pridat do nej cez nlite ovladac sata radica, ak to nechces prepinat do IDE modu ale nechat na AHCI.

A co když ten SATA Controller nejde nastavit na AHCI lze jej pouze vypnout anebo zapnout,ale ať je tak a nebo onak, tak je to stále stejné!!!
" Preco sa do toho ondis, ked o tom prd vies?Pretoze inac by si uz davno vedel ( a je to vseobecne znamy problem uz asi 5 rokov), ze mas nastavit SATA radic do IDE (alebo compatible modu, podla moznosti v biose) a potom disk uvidis."
MB Asus P5RD1-VM , HDD WDC WD800JD-0 !!A TEĎ KLUKU TEDA MUDRUJ,když jsi si tak jistý a chytrý!!