Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nenačítání IP adresy

Dobry den,mam problem s pripojenim internetu. Poskytoval UPC, operacni program Windows XP, integrovana sitova karta z NVidia nForce 4. Pripojeno pres modem od UPC. Internet bud vubec nenabehne nebo pouze na cca 3 min.Vyzkouseli jsme pripojit cizi notebook, fungoval bez problemu. Nase PC jsme vyzkouseli jinde a kupodivu fungovalo.Poskytovatel internetu tvrdi,ze na jeho strane je vse OK.Problem je dle UPC pravdepodobne s nacitanim IP adresy, uvadi ze ji mame chybne.Navic vynucene nacteni pres moznost opravit sitove pripojeni nefunguje.Pry je to dynamicka IP adresa, takze ji nemuzeme zadat natvrdo.chlap z UPCHelpDesk tvrdi, ze ten proces asi neco blokuje nebo ze mame chybne ovladace pro sitovku.Vymazali jsme harddisk a znovunainstalovali Windows-nepomohlo.Nainstalovali jsme Service pack 2 a nejnovejsi ovladace od Nvidia-nepomohlo.predem dekuji za radu.M

ke všem základním deskám se nejdřív instaluje ovladač jejich chipsetu, teprve potom ovladače periferií - jako třeba síťové karty. ani u shitsetu nforce bych nedělal výjimku.
pokud se ti ani potom nepovede tuto síťovku přesvědčit aby se domluvila s modemem upc, zajdi si do krámu koupit novou pci síťovku, tu tvoji v biosu deaktivuj.

dekuji za odpoved.pri aktualizaci ovladace se instaloval cely set - sitova karta,zvukovka,USB atd, takze predpokladam snad i ovladace chipsetu?!?.Jinou sitovou kartu jsem zkousel.U prodejce fungovala, ale pri instalace v mem PC se nedetekovala /zkousel jsem na trech slotech a stejny vysledek, dioda na sitovce svitila, ale windows ji nevidel - kdyz jsem ji strcil do slotu obracene, tak se PC zkratovalo,takze ty sloty asi funguji/.Tu novou sitovku jsem tam instaloval bez deaktivace puvodni(ani nevim jak ji deaktivovat), ale predpokladam, ze by to pro jeji detekci snad nemelo vadit.Pro jistotu jsem tu novou vymenil za jeste novejsi ale stejny vysledek. jeste jednou diky.

kdyz jsem ji strcil do slotu obracene, tak se PC zkratovalo,takze ty sloty asi funguji

už chápu co znamená "když to nejde silou, jde to větší silou".
protože v pci slotu je i napájení karty, tak už nejspíš nefungují. a pokud se poškodil south bridge chipsetu, pak je možné základní desku vyhodit.

karta ve slotu se musí zobrazit, minimálně s otazníkem ve správci zařízení. a po instalaci driveru chipsetu se i správně identifikuje typ zařízení.

běžnou automaticky se instalující kartou je 100mbit s chipem realtek 8139 - xp znají jejich ovladač a nainstalují si ji samy.

jiste to nebylo spravne,nicmene pocitac funguje porad stejne.nova sitovka po pripojeni do pci slotu vzdy sviti zelene,proud tam jede.karta ve slotu se nikdy nezobrazila,prikaz pridat HW nic nenasel,ovladac pro novou sitovku se nechtel nainstalovat, pry ze nema prislusny HW.prodavac v PC rikal ze je to bezna sitovka, kterou windows xp jiste zna.Pry mi nic vhodnejsiho nemuze dat-vzhledem k tomu ze mi jiz 4x daval tu stejnou kartu ktera nefungovala jsem tuto moznost vzdal.Puvodni sitovka napr pri propojeni s notebookem funguje bezproblemu.Oba pocitace se navzajem vidi,lze obousmerne prevadet soubory.Zel ten net nefunguje.

ten puvodni pri pripojeni do notebooku fungoval bezproblemu.pro jistotu jsem si sehnal i druhy,ale stejnym vysledkem. vyvoj problemu byl, ze net vzdy bezel bez problemu, pak se prestal nacitat ale po 30min. zkouseni se rozbehl, pak 14 dni nebezel vubec /testovano kazdy den/.Pak po instalaci Google Chrome, se zniceho nic rozbehl a bezel cca dva dny.Nyni uz zase tri dny nebezi.

- " ze je to bezna sitovka, kterou windows xp jiste zna "
- " Nainstalovali jsme Service pack 2 "
__________________________________________________ _________________
- " kdyz jsem ji strcil do slotu obracene, tak se PC zkratovalo,takze ty sloty asi fungují "
- " po pripojeni do pci slotu vzdy sviti zelene,proud tam jede.karta ve slotu se nikdy nezobrazila,prikaz pridat HW nic nenasel,ovladac pro novou sitovku se nechtel nainstalovat, pry ze nema prislusny HW. "
__________________________________________________ _________________
Má .. modem od UPC možnost propojení přes USB? ... modem zapojený přes USB bude .. vyžadovat ovladač)

- " ma,ovladac ... Prodavac v PCprislusenstvi rikal, ze je to asi malou rychlosti USB "
__________________________________________________ _________________

Tak doplním:

Win XP má vydaný SP3, pred rokmi, 3-4 roky je tomu ?

Slot/y PCI si pravdepodobne poškodil/zničil, " že sviti zelene,proud tam jede ", neznamená že slot je funkčný ....

Rýchlosť USB 2.0 je pre potreby pripojenia na modem viac ako dostatočná. Samozrejme iná sitácia by bola iná, ak by si mal na doske ešte historický USB 1.0 prípadne I.1. No to nemôže nikto vedieť, nakolko si o svojom hardware skromne pomlčal.

Popisuješ problém s pripojením.

V takých prípadoch sa v prvom rade:
- vypne všetko anti****, firewwall a iné geniálnosti zasahujúce do komunikácie,
- zistí sa sieťová konfigurrácia počas funkčného a tiež počas nefunkčného pripojenia, to je ten tuná tak neobľúbený " ipconfig " ktorý vypíše nejaké podivné veci, dosť dôležité pre utvorenie si obrazu o čo asi tak môže ísť.

To je základ. Ak sa nič neobvyklé neobjaví, spustí sa diagnostický nástroj na sledovanie siete a sleduje sa prevádzka, chovanie systému a zariadení.

To ten predavač nepovedal ?

nove ovladace NVIDIA potrebovali min SP1.Pro jich instalaci SP2staci(pro reseni problemu snad SP3 nepotrebuji)

souhlasim, ze se sloty mohli poskodit.nicmene sitovka se nenacetla uz kdyz jsem ji nejdrive 15x daval spravne.

mel jsem za to ze nForce4 uz jsou min. 4 roky v propadlisti dejin,co je stari pocitace.Pravdepodobne USB 1.1

vzhledem k tomu ze doslo k vymazani harddisk a instalace pouze WIN XP a ovladacu NVidia tak tam zadne dalsi problematicke programy snad byt nemohou.IP CONFIG nenacetl zadnou sitovou adresu. prikaz PING ***.***.*** vratil info o 4 ztracenych slotech ci co

diagnosticke nastroje jsem stahl cca 3 ze slunecnice, ale zadny nezabral

prodavac me mel dost na haku

START - Ovladaci panely - System - Hardware - Spravce zarizeni

Nejaky zluty vykricnik ?

Z toho co pises, jsou mozne vicemene dve moznosti: bud nemas nainstalovane vsechny ovladace nebo ma PC nejaky porouchany hardware (zakladni deska, sitova karta), cemuz bych se nedivil, kdyz tam strkas karty obracene.

bohuzel zadny vykricnik,ovladace jsem tam snad nasypal vsechny.Porouchany HW muze byt,cca rok co nam odesel stary HD.Museli jsme dat jiny typ do jineho slotu.Jasne ze vsichni resit ten spatny vtip s vlozenim nove sitovky obracene, ale stejne je to zvlastni s tou puvodni - internet neprestal jet naraz, ale nejdrive vynechaval,pak vypadl uplne.vzhledem k tomu, ze propojeni s notebookem obousmerne bezproblemu funguje, tak predpokladam, ze je puvodni sitovka ok

Napadá mě ještě vyzkoušet LiveCD/DVD - např. Ubuntu, aby se vyloučil vliv stavu Windows a pak taky zkusit jiný modem a zkontrolovat i koaxiální kabel do modemu a zásuvku TV.
Ovladače síťové karty od nVidie s jejich firewallem, který je v balíku ovladačů bych neinstaloval, většinou je k k dispozici ovladač přímo pro Realtek ( totéž dělala nVidia i pro zvukovky- nVidia panel pro Realtek zvukovku)

Nojo, máš pravdu, už jsem časem nějak ztratil nit...možná kdybysme viděli, jak je síťovka nastavená, byli bychom moudřejší. Nebo zkusit Skype, či ICQ- pokud poběží, má asi blbě nastavený DNS ( ale píše, že Windows přeinstalovali, takže v tom to asi nebude). Na jeho místě bych pozval technika od UPC..

rekli mi ze technik stoji vyjezd 1000 CZK at vyresi nebo nevyresi.vzhledem k tomu ze jde o 5let stare PC(pravdepodobnost ze se do roka zase neco ....),tak mi prijde rozumejsi kdyz to nerozbehnu radeji koupit novy HW - do 5000 CZK snad sezenu neco na cem bude manzelce slapat internet a necha si puvodni monitor atd..

Kratke zhrnutie:

- hardware poškodený, za nejasných okolnosti poškodený/nefunkčný port SATA ?
- poškodené/zničené PCI slot/y
- poškodená ? integrovaná sieťová karta

Ak nie funkčný hardware nie je možnosť aby fungoval software.

Niečo riešiť tak je bod No.1: test funkčnosti sieťovej karty.
Je k dispozícii notebook. Tak zaobstarať krížený kabel a otestovať komunikáciu s notebookom.

vyzkouseli jsme kabel z modemu do notebooku.na obou pc sdilene soubory a nastaveni domaci site.normalne slo presouvat z jednoho do druheho a nazpet.tedy takto sitovka funguje."pouze" nedokaze nacist IP adresu,coz asi pri sdileni souboru mezi dvema PC neresi?

to nerikam,dal jsem za tu posledni vetu otaznik.rikam, ze jsem vzal kabel z modemu a vrazil ho do notebooku.na obou stanicich jsem musel zadat vytvoreni domaci site a oznacit dokumenty pro sdileni.Jestli tam probehla nejaka vymena IP adres to nevim, ja tam zadnou nenastavoval,ale mozna je to automaticky pri vytvareni domaci site,pak se data dala normalne presouvat z PC do notebooku.Rikam jen, ze takto sitovka funguje, ale kdyz zapnu internet tak se nenacita IP adresa a kdyz dam opravit sitove pripojeni, tak se take nenacte.

Dostal si popis co urobiť a v akom poradí.

Ak to myslíš že tvoj problem sa da vyriešíť " vemem kabel a vrazim ho do ... " tak sa myliš.
Toto nie sú kable ku míchačce na beton. Ešte aj u tej míchačky musiš dať bacha pri pripajaní neznámeho kabelu do neznamej zasuvky, aby sa netočila naopak ak sú prehodené fázy.

kdyz jsem propojil ty dva pc, tak pouze sitovka x sitovka. pak jsem zadal ve windows vytvorit domaci sit na obou PC.problehlo to na obou a pak na sebe videli.Nevim zda mohu nastavit IP adresu rucne.ptal jsem se na to na UPC helplince, ale chlapik rikal, ze jejich IP je dynamicka IP adresa. Ze se pri da za poplatek nejak zabookovat, ale ze stejne ji prvotne musi nacist PC z jich serveru a pokud mi PC nyni nenacita IP adresu, ze to stejne nepomuze.