Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s ladenim noveho pc

Dobry den,sestavil jsem novy pc/MB asus m4a87td/usb3,procesor phenom x2 555.
Pomoci tlacitka na desce jsem odemkl vsechny 4jadra a pomoci utility asus turbo evo navysil frekvenci procesoru na 3856Mhz.V biosu mam ted napsano frekvence auto 3856Mhz.Ale cpu-z me ukazuje 4jadra ale frekvenci kolem900Mhz navyseni 4krat.Tak nevim co je spravne.Diky za pripadne odpovedi

No odemknout jádra, přetaktovat jedním vrzem na 4GHz, by mě ani ve snu nenapadlo.
Na 90% to skončí fiaskem - nestabilitou.
Nevím čím si to testoval,jaké jsou teploty, kolik ten program nastavil napětí procesoru.
(vždy je lépe přetaktovat v BIOSu a mít kontrolu)

Na první otázky už ti odpověděli, odpověď na memOK je v prvním odkazu na Google:
MemOK!: Jakákoli paměť je naprosto OK!

Problémy s kompatibilitou operační paměti jsou častou překážkou při vylepšování počítače. Společnost ASUS je jediným výrobcem základních desek na světě, který přišel s důmyslným nástrojem sloužícím výhradně k řešení problémů s operační pamětí. S exkluzivním nástrojem ASUS MemOK! už při výměně operační paměti nemusíte spoléhat na pouhé domněnky, už nikdy se nemusíte obávat, zda bude paměť kompatibilní. V případě, že při spouštění systému po instalaci nového paměťového modulu dojde k chybě, pak budete muset udělat jen jediné – stisknout snadno přístupné tlačítko na základní desce. MemOK! poté automaticky rozpozná nastavení, při němž nedochází k chybám a výrazně tak zvýší úspěšnost bezproblémového spuštění systému. MemOK! dokáže bleskurychle nalézt problém s pamětí a také jej spolehlivě vyřešit – dokonce i při použití špatné nebo nestabilní paměti!

Děkuji za odpověď. Ještě bych se chtěl zeptat, když odemknu na procesoru Phenom2 X2 555 všechny jádra tak se mi oběvují chyby v grafice u videa nebo i na ploše, ve 3d hrách je vše vpořádku. Dělal jsem testy stability procesoru po odemčení jader a vše bylo v OK. Má odemčení jader nějaký vliv na grafiku ? nebo čím to může být. Děkuji.

Asus m4a87td evo, Asus EAH6850, Kingsto​n HyperX Blu 4GB DDR3 1333,

Ja ti to poviem inak. Preco asi tak vyrobca tie jazdra uzamkol? Zeby preto, ze vyrobi drahy procesor, zamkne 2 jadra a bude ho predavat ako lacnejsi? Noooo....rozmyslaj....ano a mas to. Procesor pri testovani zlyhal v urcitom teste (testov sa robi niekolko) a tak bol zaradeny do lacnejsieho segmentu, kde bude jeho funkcnost zarucena na 100%.
Problem nie je v grafika, problem je v tych odomknutych jadrach, su proste vadne, mozno malo, ale vadne co sa moze z casu na cas prejavit (nemusi to byt trvale moze ist o nahodne poruchy).