Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako odstrániť CDFS partíciu z USB Flash-ky ?

Ahoj,

dostal som prezentačú 4GB Flash-ku, ktorá má vytvorené 2 partície:
1. CDFS: 424MB /prezentácia
2. FAT32: 3,3GB /voľné na používanie

Chcel by som partíciu CDFS odstrániť, prípadne "zlúčiť" s 2.partíciou a naformátovať flash-ku iba ako jednu partíciu (FAT32).
Hľadal som na webe, čítal diskusie, skúšal rôzne nástroje, ale nič nefunguje...:-(

Zatiaľ sa mi podarilo programom Chip Genius zistiť:

Device Name: +USB Mass Storage Device

PnP Device ID: VID = 090C PID = 1000
Serial Number: AA04012700007896
Revision: (Information not returned)

Device Type: Standard USB device - USB2.0 Full-Speed (USB1.1)

Chip Vendor: SMI(??)
Chip Part-Number: SM321~SM325

Product Vendor: USB
Product Model: Mass Storage Device

Nástroje na Chip "SMI" čo som zatiaľ objavil dokážu CDFS partície vytvoriť, urobiť ich bootovateľné, súbory nastaviť permanentne iba na čítanie a podobné "frajerinky" - ale nič čo by partíciu zrušilo.
V programe Chip Genius je akýsi odkaz na čínske stránky, kde sa dá údajne vyhľadať odpovedajúci nástroj podľa "Chip Part-Number: SM321~SM325" ale tam sa treba zaregistrovať...

Neviem si už dať rady... Ak ste niekto podobný problém riešil skúste niečo navrhnúť.

Řadič je shodný s Corsair Voyager

nástroj je zde: http://flashboot.ru/index.php?name=Files&op=view_f ile&lid=61 - klikej na šedý box s nápisem "Skačať" (Cka4atb)

edit: postup jak zrušit virtuální disky se liší SW od SW, ale obecně platí, že zrušit lze vždy jen ten poslední v řadě.

edit2: jinak mé oblíbené stránky jsou. iFlash.ru (ale pouze pro ty, kdož vládnou ruštinou)