Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno hlucne pc

Dobry den ja sa chcem spytat ze mam doma pc ale strasne hlucne je parametre su procesor Intel inside pentium 4 Ram je 2gb disk je 160gb grafika je N vidia ge force 9700 gt zdroj edimax 450w je to vyskladane pc. zakladna doska je as rock. Skusil som aj premazat zdroj kvoli tej hlucnosti ale nepomohlo to mne sa zda ako keby to islo od procesora. neviem co s tym poradte. dakujem

odděláš bok a posloucháš. můžeš na chvíli tužkou zastavit ventilátor procesoru, případně ventilátory na case. a jestli si troufáš tak i zdroj. ostatně "zdroj edimax" mluví za vše.
ventilátor bych nemazal, ale koupil nějaký slušnější.
s vychozeným větrákem může vibrovat celá bedna, zvláště nekvalitní typy z tenkých profilů.

Tvoj Intel inside pentium bude pravdepodobne 100 Watový "Prescott" alebo jeho predchodca "Northwood". Vhodné aj ako topné telesá do menej výkonných fénov na vlasy. A fény na vlasy vydávajú charakteristický hluk.

Máš na výber:
- vyhodiť to
- kúpiť nový kvalitný ventilátor s tichými ložiskami, vyrobenými kozmickými technológiami, alebo, instalovat tiché kvapalinové chladenie ... cena určite prevýši hodnotu tvojho PC ....
- kúpiť si chrániče sluchu
- púštať hlučnú hudbu ktorá prehluší rišivé zvuky

Osobne odporúčam prvú variantu - vyhodiť do odpadu celé PC