Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno XP, Vista, Seven - co doporučujete

Potřeboval bych poradit jaký OS na tuto sestavu:
Gigabyte GA-EP43-DS3
Intel Pentium Core2Duo E8400
Gigabyte GT 430
4GB Ram (netuším už jaké)
2x 500GB HDD (Jeden je WD Green 32mb cache a druhý je WD Blue 16mb cache)
Pinnacle TV card 310i nebo 310c (jedna je pro notebooky a jedna je PCI-E - zase netuším přesněji).

Co na tom přesněji dělám?
Většinou jen grafiku a skripty na WWW stránky. Občas nějaká hra stylu Heroes of Might and Magic V, nebo Warhammer Dawn of War II, apod..

Počítač pracuje v doméně s Win Server 2008 a tahám dokumenty z něj, ovšem se zátěží z netu si nelámu hlavu, jede to na tisícovkový síti).

64b je pouze Photoshop, další aplikace, zejména Indesign a Illustrator, které by možnosti 64b využily rovněž ve zvýšené míře, zatím nejsou, a to ani v CS5.

Adobe je prostě banda totálních amatérů, v každé verzi jejich SW jsou vždy minimálně 2-3 zásadní chyby (např. buffer/stack overflow), které nejsou schopní opravit.

Myslis, ze XP na dvoujadru nebudou fungovat? :-D

Opakuju Win7 je obycejnej update Vist, pricemz ale MS udrzuje i podporu a dalsi update Vist, tudiz rozdil mezi temito systemy je nanejvys v grafickem provedeni, ale souhlas, ze kupovat ted Visty je nesmysl, uz jen proto, ze podpora pro Win7 bude urcite dele nez na Visty, kdyz jsou novejsi.

Co se konkretne nepovedlo na WinME? - byl to jen update Win98, kde se MS snazil trochu o graficky vzhled jako u Win2000. Protoze ale v te dobe uz bylo jasne, ze nadale se pojede na NT (2000, XP), tak to nelze nazvat jinak nez pokusem MS vytriskat ze stareho systemu co se jeste da a to take udelali. ;-)

Myslis, ze XP na dvoujadru nebudou fungovat?

Budou fungovat, ale přece jenom, ten systém je už za zenitem (ačkoli na hlavním PC ho k mé plné spokojenosti využívám) a pomalu (leč jistě) na něj budou kašlat i ostatní dodavatelé softwaru.

Opakuju Win7 je obycejnej update Vist

Mohu porovnat chování Visty i 7 na stejném železe a je to nebe a dudy. Vista po startu - klidně 1GB obsazené paměti, Win 7 - 450MB. Odezvu ten systém má také trochu jinou... Rozdíly budou asi obdobné, jako Win 2000 (ver. 5.0) a Win XP (ver. 5.1).

Co se konkretne nepovedlo na WinME?

Spíš se ptejme, co se na Win ME povedlo...:-)

Vista po startu - klidně 1GB obsazené paměti, Win 7 - 450MB

vicemene jedinej skutecnej rozdil, ale pokud mas dost pameti, tak te to nijak stvat nemusi. slo tam o to, ze to byla hlavni vytka po vydani Vist, takze spravu pameti MS narychlo predelal a co neni potreba to se u Win7 do pameti zbytecne nenacita. Rekl bych, ze rozdil Vista a 7 je jako XP SP1 a XP SP2, akorat tady se MS rozhodl to neresit Service Packem, mozna i proto, ze po vydani SP2 na XP schytal MS take drtivou kritiku za to, ze predelava system pomoci SP.

WinME mi na starem PC funguje doted. Nepoznal jsem rozdil mezi Win98SE a WinME, krome nejakych grafickych udelatek. ;-)

Edit: k tem Vistam, je skoda, ze MS nevyda nejakej SP na Visty, kde by to zmenil tez, pak by si oba systemy byly uplne rovnoceny, ale ono proc by to delal. :-/ )

Taky jsem porovnal. Seven start je o něco rychlejší, odezva systému +- stejně dobrá. Nic, co bych viděl jako velkej rozdíl. Koukat na zabírání paměti u Visty je samozřejmě blbost, tam to fungovalo jinak (a neřekl bych, že špatně. Ono koukat na prázdnou pamět je docela blbost, když se může dobře využít, proto jí v počítačí máš.).

Samozřejmě se nekochám pohledem na poměr obsazená/neobsazená paměť, to ne. Ovšem - logicky, když si systém z paměti ukousne 1GB, tak pochopitelně o to méně zbyde pro ostatní aplikace, tudíž to stojí za to řešit. Porovnával jsem to na notebooku, který má 2GB paměti (z čehož ještě něco bere sdílená grafika) a tam je to rozdíl. Kdybych měl 8GB paměti, tak to neřeším.
Celková odezva sedmiček mi přijde o poznání lepší, obzvláště na ne zrovna výkonném HW. V notesu mám C2D 1,2GHz ULV (v klidu se podtaktovává na 800MHz) a pomalý disk (4200rpm 1,8" IDE); Vista mi přišla na takovémto HW na hraně, pořád to swapovalo... Sedmičky na tom běží podstatně svižněji (asi jako XP na mém hlavním PC, viz můj profil), ať se to týká startu nebo chodu aplikací.

Tak ta paměť se uvolnila, když bylo potřeba - zase takoví blbci ti z M$ nejsou. Šlo spíš o to, že Vista sledovala, co si běžně spouštíš za aplikace a už je potom předem načítala, což vedlo k rychlejšímu spouštění těchto aplikací. Osobně se mi tenhle systém nezdál špatnej, jenže většina lidí pod tím viděla jen obsazenou paměť a na oko byla Vista "nenažraná" (že se aplikace spouštěly rychlejc než v XP už jim bylo jedno).

Jeden je WD Green 32mb cache

modlím se aby to nebyl ten systémový.

k dotazu: xp jsou už zombie, ale funkční.
vista byla zrůdný moloch.
w7 jsou dnes bohužel normální windows, jinak přepsané trochu znovu aby fungovaly i na méně výkonném hw.

dnes koupíš jen w7 tak není co řešit. do domény potřebuješ nějakou pro verzi, naopak pro začátečníky a jen do 4gb ram doporučuju 32bit verzi - jinak mají zbytečné dotazy.

blue má 7.200ot, green jen 5.400 + nadbytečné parkování.
pokud je blue disk pomalejší, je něco shnilého v tom zapojení do základní desky - není zapíchnutý v přídavném raid řadiči?

os: jdeš do domény což vistu chválabohu vylučuje ze slušné společnosti, vlastně je nepochopitelné proč firma do sítě něco takového jako home kupovala.
a 32/64bit si moudře zvol podle aplikací, a ne podle čísla jak se bude jevit obsazení paměti.

cache má vliv jen malý, když to bude 10%, bude to moc. a platí to pochopitelně jen pro menší soubory, a do určité míry pro ukládaná data. jenže rozdíl 32mb a 16mb zas není v praxi tak velký.
zatímco rozdíl 7.200 a 5.400ot (30%) je trvalý a platí pro jakékoli soubory. poštvi na to třeba crystaldiskmark, ale nedává mi to smysl.

Počítač pracuje v doméně s Win Server 2008

proto mi připadá win home poněkud mimo, tu licenci na vistu věnuj do tomboly nebo bezdomovcům.