Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem modem a router xavi 122r-b bridging

Dobry den

ma dva modemy a routery xavi 122r-b
jeden chci pouzivat jako modem a pripojit pres nej 3 pocitace, a dale ten druhy na pripojeni dalsich pocitacu
je mozne toto realizovat?
pokud ano tak vas prosim, abyste mi poradili jak
predem dekuji
P.S. vim, ze tyto modemy jsou uz spise do muzea historie, ale ja je mam rad (vzpominka na mladi)

kristova noho tos ukrad někde v paleolitu? google nechce najít žádný normální odkaz.

napiš co ten krám umí: když je to údajně modem tak jaký to má wan vstup, jakou umí normu wifi (podle pazourkodoby tipuju že nic), rychlostí lan se zabývat nebudeme - ale má aspoň 4 lan výstupy?

edit: tw byl o 1/4 hodiny rychlejší, jdu radši pokračovat v obvyklém sobotním programu.

netvrdim, ze tomu rozumim, ale to
je ADSL modem

resp. vede do nej napajeni, ethernetovej kabel do kompu, ze kteryho ted pisu a telefonni kabel

a evidentne to funguje

jeste jednou se vam omlouvam, ze pouzivam asi nevhodne terminy, ale poterbuji, aby to fungovalo

nevite prosim nekdo, co mam nastavit, aby jeden se s druhym spojil (celkem je mi jedno jak) a abych se pres jeden pripojil, a druhej pouzival pro pripojeni vice pocitacu

nikoli.

Modem nemá sítovou adresu. Z toho logicky vyplývá, že to zařízení modemem být nemůže. Správný název je ADSL router (aneb router s integrovaným modemem místo jednoho rozhraní).

Co máš udělat, jsem již napsal. Na druhém zařízení stačí vypnout DHCP server (a případně nastavit jinou adresu LAN, aby nekolidovala s prvním zařízením).