Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Průzkumník windows přestal pracovat(Pomoc)

Od včerejška se mi stává,že když kliknu pravým tlačítkem na ploše nebo jinde na nějakou ikonu nebo obrázek naskočí chyba Průzkumník windows přestal pracovat.Najednou zmizí všechny ikony a hned se zase oběví.Kliknutí pravého tlačítka funguje jen u koše,počítače,skype nějakých věcí ve STARTU a jinak moc ne.SKoro u všech ikon po kliknutí pravým tlačítkem se oběví tato chyba.Poslední dobou jsem nic neinstaloval jen program WinSCP jinak nic.Tento problém se oběvil sám od sebe.Mám Notebook cca 1.5 měsíce starý.Mám OS Win 7
Děkuji za každou radu

tvůj log z hijackthis mi nepřipadá až tak strašný, dají se potkat i řádově horší případy.

přesto bych i tu trochu čistil - zrušit autorun všech zbytečných updatovačů (jusched.exe, google update + naplánované joby). pochybné utility/services které nejspíš nebudou nikdy využívány (zkontroluj): QLBController.exe, hpqToaster.exe, hpCaslNotification.exe, i indexovací/zálohovací služby nera: NMIndexingService.exe, NBService.exe

toto jsi nainstaloval proč: SCServer.exe, SearchFilterHost.exe, C:\Program Files\trend micro\Filip.exe, v jiném logu ti v už tak nabořeném systému kolabuje Explorer++.exe na ploše - wtf?

ms Security Client neznám, o jejich pochybná řešení hraničící se spywarem se nezajímám, nevím k čemu toto je.

co mi tam vadí nejvíc, je promořenost toolbary od "Nuance PDF" (zeon). položky "O8 - Extra context menu item" budou ony slavné "shell extensions" = to co je ve tvém případě podezříváno z pádů nebo mrznutí průzkumáka. celou slavnou aplikaci bych na zkoušku odinstaloval.
(tw ti už dával link na sw na kontrolu)

do toho to vylepšuješ problematickými nástroji až znefunkčňovači jako CCleaner, TuneUp - ty registry budou vypadat.

jedna technická:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Policies\explorer]
"NoDriveTypeAutoRun"=145
fuj, jedině "ff". raději ale očkuju tuto proměnnou ve větvi HKLM\... - lépe řečeno přepisuju všechny.