Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem P4 a Celeron - vykon

Mam tu dva pc, momentalne bez OS, (predpokl. XP), v jednom je Intel Celeron 2.4 GHz,400Mhz, 128kb cache, v druhom P4 1.7 GHz, 400Mhz, 256kb . . . celeron asi nebude mat tie ficurky ako hyper-threading a pod . . . tak ma zaujima, ktory z nich by mal byt papierovo vykonnejsi . . . ak by som to nechal detom na nejake hry, nech nmusim instalovat 2x.

Celeron je IMHO jádro Northwood a to P4 (vzhledem k frekvenci) bude o generaci starší než ten Celer. Je to myslím buřt, to PIV také nemá HT. Takže bych vybral PC, které dělá menší hluk, lépe vypadá bedna nebo tak něco. Výkonově to bude IMHO víceméně totéž, případné rozdíly budou v řádu jednotek procent.

kde su tie casy ked bola rada odstupnovana podla frekvencie a nebolo co riesit . . .
vymenit dosky v bedni nieje problem, len sa mi to nechcelo instalovat aj na jeden aj na druhy a potom spravit aspon nejake testy.... ok, nieco poriesim . . . ak sa tu nenajde niekto s podobnymi skusenostami . . . D.