Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem heslo na wifi

Dobrý den
mám router asus wl-520gc a potřeboval bych poradit je tam program EZ setup wizard kde si můžu nastavit heslo a jméno mojí wifi. potřebuju pomoct v tom smyslu aby se moje heslo nedalo zjistit když ho někomu napíšu do pc jelikož nechci pořád měnit heslo. dost často hrajeme přes lan hry a spousta lidí se připojí přes wifi což mi nevadí ale jsou tací kteří zneužívají mého internetu i potom jelikož jim napíšu heslo a to se dá v počítači snadno zjisti jelikož se ty kolečka dají zobrazit jako znaky chtěl bych poradit jestli to jde udělat aby moje heslo nešlo v žádném pc zjisti nebo tak něco. děkuju

Neviem aké PC s akým OS sa pripájajú na Tvoj router... Zrejme nemáš ani potuchy ako šifrovanie a šifrovací kľúč funguje...
Ako sa na WiFi asi Windows pripojí? Musíš mu predsa pred pripojením zadať šifrovací kľúč/heslo !!! Či ho má v PC uložené alebo napísané na kúsku papiera je jedno...
To čo chceš - aby ho nemohol z PC, kde je uložené zistiť - sa proste nedá !!! Sci-Fi :-)

Ak chceš zabrániť jednotlivým PC pripojiť sa, môžeš ich skúsiť filtrovať podľa MAC adresy - povolíš len tie MAC adresy PC, ktoré uznáš za vhodné - nie je to extra ochrana, ale možno ich to na pár dní zastaví...

Jediná ochrana proti nežiadúcemu pripojeniu sa na router - je zabezpečenie minimálne WPA (nie WEP), ale ak už niekomu poskytneš heslo - smola... :-)

Ak máš prístup zo svojho PC do nastavenia routera - skús nastaviť filtrovanie MAC adries - neviem presne, kde sa to v Tvojom routeri nastavuje, ale manuál si vieš prečítať..
No a potom ak budeš chcieť to konkrétne PC "odstaviť" - vlezieš znovu do nastavenia routera a tam tú konkrétnu MAC zakážeš...
Viem je to trochu nešikovné, ale iné riešenie vymyslieť neviem.

Možná sem úplně blbej ale proč to heslo ukládáš??
To znamená přijde k tobě kámoš se svým pc, ty ho přihlásíš do sítě a zadáš heslo a pc se tě zeptá jestli chceš to heslo uložit, volbu necháš volnou a potvrdíš. Síť ti na tom pc jede, ale jakmile se ze sítě odhlásí (resetuje, vypne pc) tak bude při opětovném přihlášení do tvé šítě znovu vyzván k zadání hesla.

tví dobří kámoši rozdávají tvoje heslo na potkání, a kdekdo si přes tebe neomezeně stahuje.
už máš v routeru naklikaný ten filtr mac adres?

změň šifrovací klíč, a kdo se chce ze známých připojit, musí sdělit mac adresu. dá wpa key někomu jinému, nepřipojí se on.
mělo by to zároveň vyloučit lidi se statickými ip, kteří nespoléhají na dhcp od tebe.

pokud tě připojení těchto parazitů brzdí, nejlepší je mít nataženou druhou síť z druhých síťovek/ap, která nevede přes tvůj router.