Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalová ní PC

Dobrý večer,chtěla bych se zeptat jestli by jste mi mohli poradit se synovo Pc.
Původně koupený s XP Home,po té mu tam kamarádka dala XP profesional,
Dnes jsme ho zapli a zasekl se od té doby nejde spustit.
Když to zkusím,tak mi naběhne a mohu jít do biosu nebo naskočí další obraz
a dole disc boot failure,insert system disk and press enter
vlastně mi jde o to jak odinstalovat ty profesionaly a nahrát tam zpět home.
počítač už je 9 let starý.Děkuji za pomoc Miqik

JJ,pěkný návod
ale nejde to bios mam jiný uplně modrý vše pod sebou,ale to co tam je jsem tam našla jen pak
je tam zmáčknout F 10 a najít ok
ale to už tam nemám
stisknu F10
a napíše mi to něco jako ukončit Y/N a vrátím se do biosu
a nic dál nejde dělat

a když tam dám ten disc začne se sám instalovat je modrá obrazovka,nahoře nápis instaluji a dole je napsano ekopíruje do počítače a probíhají tam různé programy když se načtou,napíše to že dál nemůže pokračovat protože jsou tam jiné XP-není to dosllovné ale víznam je stejný