Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr netbů(ku)

Vím, že je tady ten dotaz na denním pořádku, ale rád bych kdybyste doporučili nějaké tipy na minintb, se kterými máte dobré zkušenosti.

Přítulka si chce pořídit minintb, je to opodstatněný krok skrz její cestování. Stačí ji minintb, dala si limit 7 tis.
Co jsem tak koukal, střeva většiny prcků jsou stejná, je mi jasné, že u ženy vždy bude rozhodovat vzhled, ale přeci jen, kdyby byl nějaký dobrý tip, uvítám.

Klidně i bez OS pokud to sníží cenu.

Mame v rodine 2. Lenovo S10 a nejakej EEE prave kolem 7, ne ten drahej, ale ani ten uplne levnej. Model ale nevim. Ja bych to sice nechtel, ale s obema jsou majitelky spokojeny. Dokonce to ma lepsi citelnost a zretelnost displeje, nez muj cca 7x drazsi ntb. Je to maly, prenosny, baterka celkem vydrzi a zatim s tim neni zadnej problem. Jeden je s XP a druhej s W7. A ted jsem si jeste vzpomnel na synovce, kterej ma Acer Aspire One nebo tak nejak. Nosi to denne do skoly a zatim to porad funguje (pres rok). Zachazi s tim hrozne a porad to drzi pohromade. Tam jsou myslim W7. Vubec mne to neprijde hur udelany nez ten Asus nebo to Lenovo. Maji ale rozdilny klavesnice. To si myslim, ze je nejvetsi rozdil.

Já osobně mám HP mini 5101 a jsem s ním spokojený. Kolega má nějaký asus a ta mini zdířka na napájení už mu hapruje. Zato se mi se ale u něj líbí ta mini nabíječka. Jinak to HP ma kovový (asi hliníkový dekl) což může být další plus pro výběr a disk je 7200 otáčkový, to má málokterý prcek.

No jo, jsou to nějaký starý skladový zásoby, nejsou to nový kusy z fabriky, ale cena je dobrá. Já mám EEE 901, sice ne od nich, ale funguje bez náznaku problémů, je to údajně nějaký předváděcí kus, má to italský popisky funčních kláves, jinak žádná odlišnost. Při té ceně si koupíš druhej, když se tento podělá. Výkony netbooků jsou prakticky stejný, všude je Atom, jen některý mají platformu ION, která je trochu lepší.
Pak už se to liší jen velikostí displeje, harddisku a baterkou.

Jestli na tom bude i trochu více psát, tak vezmi co největší model. Ten můj EEE má 10", přesto na psaní všemi deseti to není, leda bych měl ruce pětiletýho dítěte. Pro dvojprsťáky to ale stačí. Zase menší modely jsou mnohem mobilnější a taky mají delší výdrž (menší displej míň žere).

Ohledně výkonu - asi tak jako PIII na 1300MHz. Na net dostatečný, filmy to přehrává tak na hraně, pokud na tom plánuje filmy koukat častěji, tak určitě hledej ION, jenže ten neseženeš za 5 tisíc.

A ještě něco, čeho jsem si všimnul nedávno v obchodě - ty nový netbooky jsou sice krásný a tenký, ale displej mi připadne strašně tenkej a slabý panty, klepneš do toho a celý se to třepe, jak Asus, tak Acer i Samsung. Naproti tomu to starý EEE 901 má diplej poměrně pevnej, sice je to tlustší, než ty nový modely, ale přijde mi to pevnější, rozhodně se víko netřepe. Jo a mám na tom matnej displej, sice barvy nic extra, ale ty lesklý nemusím.

tak ještě jednou poprosím o konzultaci. třináct favoritů, který vybrat?Konfigurace jsou tragicky uniformní, vybočuje jen pár kusů, nechce se mi to přepisovat, proto celý soupis

1. Atom N450, 1GB DDR2, 10,1" LCD (1024x600), GMA 3150, 160GB 5400 rpm, 3čl. Win XP
2. Atom N450, 1GB DDR2, 10,1" LCD (1024x600), GMA 3150, 250GB 5400 rpm, 6čl. Win 7
3.Atom N450, 1GB DDR2, 10,1" LCD (1024x600), GMA 3150, 250GB 5400 rpm, 3čl. Win 7
4. Tomuhle bych se vyhnul obloukem, pouze 512 ram, tragický procesor, 16GB ssd disk, vyhoď z výběru.
5.Atom N550, 1GB DDR3, 10,1" LCD (1024x600), GMA 3150, 250GB 5400 rpm, 6čl, Win 7 + Office jako dárek,
6.AMD Ontario Dual-Core C50 s frekvencí 1 GHz, dvě jádra, 1GB DDR3, 10,1" (1280x720), AMD Radeon HD 6250 v procesoru, 250GB 5400rpm, 6čl. Win 7
7.Atom N450,1GB DDR2, 10,1" LCD (1024x600), GMA 3150, 250GB 5400 rpm, 3čl, Win 7
8.Atom N450, 1GB DDR3, 10,1" LCD (1024x600), GMA 3150, 250GB 5400 rpm, 6čl, Win 7
9.Atom N450, 1GB DDR3, 10,1" LCD (1024x600), GMA 3150, 250GB 5400 rpm, 6čl, Win 7, Office, Android
10.Nebrat, šmejd Tegra, 32GB SSD, 512 DDR2...
11.Atom N455, 1GB DDR2, 10,1" LCD (1024x600), GMA 3150, 160GB 5400 rpm, 3čl
12.Atom N450, 1GB DDR3, 10,1" LCD (1024x600), GMA 3150, 160GB 5400 rpm, 6čl, Win XP
13. Atom N450, 1GB DDR2, 10" LCD (1024x600),GMA 3150, 250GB 5400rpm, 6čl, Win 7

Zajímá mě hlavně názor na srovnání Atom N450, Atom N550, AMD Dual Core C50
Díky

Čistě parametry jsou zajímavé č. 5 (Atom N550 a 6-ti článek) a č. 6 (nadstandardní rozlišení na mini displayi a 6-ti článek), jinak tomu seznamu moc nerozumím (dle konkrétního modelu mne zajímá/by mne zvláště zajímalo - chlazení/hlučnost, protože některé ty malé netbookové výplody umí být zvukovým projevem chlazení šílené hydry - malý větráček na XXX otáček, který jede bez ohledu na teploty jak Zátopek za rekordem).

v podstate je to seznam strev netbooku, co pripadaji v uvahu po designove strance.Zrejme to je spravnejsi postup, nez abych vybral neco lepsiho a pak to zas neproslo designovym testem pritulky:)
cislo 5 a 6 me taky zaujaly, hlavne tim, ze se odlisuji od unifomni nabidky jinak stejnych procesoru.Priznam si, ze se mi libi to AMD, protoze ma navic i udajne vykonejsi grafiku nez klasicky osazovana GMA a nemel by tedy byt udajne problem ani pri prehravani hd videa.Taky nadstandartni rozliseni povazuju za plus.
takze z tohoto vyberu, byla by sestka dobrou volbou?

HD 6250 je výkonem opravdu nad GMA 3150 (i nad lepšími integrovanými Intel 4500MHD, kousek i nad Intel HD, je někde na pozici cca předělu výkonem solidních integrovaných Radeonů HD 4200/4250). Ale C-50 s nízkým taktem, ač dvoujádro, moc výkonu nepobral (cirka výkonově hádám jako N450, tedy zajímavý /pouze/ ekvivalent, zvláště díky oné v něm integrované grafice, ale čistě "procesorově" ve srovnání s dvoujádrovým Atomem N550 by přeci jen kouskem prohrál).

P.S.: Já bych vybíral i právě podle té případné hlučnosti/projevu chlazení, ale já mám citlivé slechy, řvavý net/notebook bych nesnesl.

Ač jsi psal, že starší/ne-nový ne, tak popřemýšlej nad tímto: http://www.gigacomputer.cz/cs/zbozi/92237-hp-compa q-nc2400.html
Já mám model 2510p, což je C2D ULV (tohle má jednojádro) a nemohu si stěžovat. Váha 1,6kg, pevná kastle, žádné kroutivé plasty apod a hlavně to má mechaniku, která se vždy hodí, USB port s technologií "plus power", takže to utáhne i externí disk bez dalšího napájení, čtečku SD apod.
Výdrž na baterku cca 6 hodin.
Je fakt, že já jsem koupil tu 2510p za 10.500,- Kč, nepoužitou, někde to bylo ve vitríně, či co. Mám to přes půl roku a nemohu si stěžovat.