Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ztráta dat z plochy

Prosím o radu, provedl jsem změnu antiviru z McAfee na Avast. Po restartu počítače mi naskočila základní plocha Windows XP bez osobního nastavení, všechny složky a většina ikon byla pryč. Tak jsem problém vyřešil že jsem na plochu vše přesunul z C:/DocumentsAndSettings/.....Plocha/.(ne z adresáře All Users, avšak na počítači je jen jeden účet)) všechno co tam bylo na plochu a bylo to zase vše ok... jenže po restartu PC opět nastal ten samý problém a žádné složky a ikony už jsem v adresáři plocha nenalezl.... prosím poraďte co mam dělat.... Avast odhalil přítomnost viru PWS WinPatch. děkuju

Pokial nemas fyzicky v adresari plocha (desktop) vo svojom uzivatelskom profile dane adresare a subory tak sa neda robit nic. Ono jedna z najvacsich hluposti, ktoru uzivatelia robia je, ze si to najcennejsie nechavaju prave an ploche a v dokumentoch, co su dva najzranitelnejsie adresare v systeme windows.
Takze snad len poucenie do buducnosti pre teba;o).
Este ma napadlo, ze pokial by ti chybali len subory mohol ich Awast oznacit ako nakazene a hodit do truhly, v tom pripade ich na tej ploche nevidis. Takze prezri log co ten Awast vlastne spravil.

To nikto netusi kam zmizli;o).
Bod obnovy neobnovuje data, obnovuje stav systemu, to znamena registre, ale pokial si nieco zmazes bod obnovy ti nepomoze. Je mozne, ze su dane adresare a subory len skryte, tak si odkry hidden files a mozno ich uvidis, tazko tipovat.
Proces explorer.exe je jeden z najdolezitejsich systemovych procesov, casto napadany virusmi, je to user shell a stara sa hlavne o user interface. Takze suvisiet to moze.

Bohuzel ted primo to nemohu overit, protoze nemám počítač u sebe. Proces explore.exe je napadený tím uvedeným virusem. Avast neumí daný problém vyřešit. Trošku mi to připadá a teď hodně v uvozovkách jako kdyby jel PC ještě na nějaký jeden účet. Jsem si jistý, že mnou jsem žádná data nemazal, prostě jsem je jen vyňal z My user desktop složky a vložil na tu "jakoby admin" plochu. Po najetí My desktop už tam ty soubory nebyly.

Nie je pravda, s plochou sa hadat nebudem, ale urcite neobnovuje data z inych adresarov, z dokumentov uzivatela, jedine cim som si neni 100% isty je prave ta plocha, ale tipujem, ze ani odtial neobnovuje (na 90% nie)....nakoniec staci sa pozriet na velkost recovery pointu a hned je jasne, co sa v nom asi nachadza.

Zapomen, ze Obnoveni systemu obsahuje i uzivatelska data.

System Restore does not monitor the following files and folders:
- The virtual memory paging file.
- Personal user data, such as files in My Documents, Favorites, Recycle Bin, Temporary Internet Files, History, and Temp folders.
- Image and graphics files, such as those with .bmp, .jpg, and .eps extensions.
- Application data files with extensions not listed in systemrootSystem32RestoreFilelist.xml such as .doc, .xls, .mdb, and .pst.
viz.
http://www.petri.co.il/whats_system_restore_in_win dows_xp.htm

Data umi az:
http://digitalne.centrum.cz/jak-na-obnovu-predchoz ich-verzi-souboru-a-slozek/tisk/

Mě se stalo něco podobného...

Po zapnutí PC mi naběhly Windowsy, ale nezobrazily se mi ikony. Po chvíli nadávání jsem zkusil kliknout na plochu pravým tlačítkem, v nabídce "seřadit ikony" jsem zaškrtnul možnost "zobrazit ikony na ploše" a problém byl vyřešen.

8-)