Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po přeinstalaci OS Win XP počítač nadále vypíná

Zdravím,
v rychlosti,než zase vypne.Přeinstaloval jsem Win XP bez formátování v oddíle C (mám ještě D) od té doby se mi ukazuje při zapnutí, že boot.ini je neplatný,dole v pravo na liště je jakoby stále zapnuté USB zařízení (žádné tam nemám),odmítá ovladač zvuku (ihned vypne) odmítá Memtest, po 5-10 min sám vypne.Co se to děje?Dělám to pro kamaráda, může to způsobit i vir?Děkuji a budu zde dnes až po 14 hod.
Petr

Přeinstaloval jsem Win XP bez formátování v oddíle C (mám ještě D)

c: můžeš zformátovat samostatně, třeba rovnou při instalaci. d: se to nijak nedotkne. přesto není špatné mít ty disky pojmenované.

může se stát že board nechce být kompatibilní s memtestem, zkus goldmemory - bývá občas na stejném bootovacím cd.

případný vir/skrytý rootkit ti může pomoct najít "avg rescue cd".

Zdravím, tak teď už to vím na 100%.Pokud naformátuji,přeinstaluji,nainstaluji ovladače (mimo zvukovky) je vše OK a PC běží jak víno.Jen se pokusím nainstalovat ovladač zvuku-prásk-a PC se vypne a pak vypíná při každém naběhnutí.Tak to mi teda řekněte co s tím???:.(
Už jsem bezradný.3-[
Po celou dobu instalace a stahování aktualizací je vše v klidu (a že to trvá i několik hodin)PC drží.Jen dojde na zvuk je konec.S tímhle jsem se ještě nesetkal.Může to být i vadnuo zvukovkou (tedy i ZD jelikož je součástí), nebo HDD?Ale proč by to dělal HDD, když po celou dobu se chová dobře? Už nevím.Poradí někdo???
Díky,Petr

klasika:

0. zkontrolovat ventilátory, nafouklé kondíky, obecně pak "zdraví" desky a komponent.
1. vyzkoušet vyměnit zdroj
2. otestovat paměti

Kdekoli se zasekneš, tam je problém.

edit: začínat přeinstalací PC (a ještě bez formátu systémového disku - záloha je samozřejmě předtím nutná) je rovněž naprostý nesmysl.

Ovladač na chipset jsem zapoměl,ale jinak jsem se držel toho, co mi ukázal Everest Homa.Originál CD s ovladači již nemám.Jinak ZD se musím podívat, až to zase bude chvíli makat.Teď fakt nevím ani typ, ani model, jen osazení na ní je samé ATI a VIA:-)Zítra mrknu a dám vědět.Zatím díky

Pokud se to vypíná při memtestu nastartovaném z cdčka je to HW problém, typicky problém s chlazením /netočící se větřák cpu, ucpaný bordelem, vyschlá pasta nebo spálený procesor-typicky amd nebo deska která do něj pere víc-je potřeba posoudit teplotu chladiče rukou/