Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB

Kedze mam starsie Pc a nieje tam usb,tak som si kupil usb ktore sa napaja na zakl.dosku.Po zapojeni mi pocitac(win.xp) zahlasil,ze usb vystup je pretazeny.Hned som to odpojil,no odvtedy mi nejde mys.Skusil som aj hdd kde mam win 98,no bez uspechu.Nepomohla ani vymena mysi.Deaktivacia nastala asi v Biose.Vdaka za pomoc.

usb vystup je pretazeny

Co presne to zahlasilo?

Edit/ Mel si tu usb kartu pro spravnou pci zbernici? Pokud jak pises mas starsi pc bez USB portu, tak tipuji ze to bude nejake Pentium 1. A zakladni deska tedy nejspis nebude podporovat posledni verzi pci, pro kterou jsou delane dnesni pridavne karty.

Tak myslim ze teraz ti uz vobec nikto nerozumie, co presne si strcil, a kam?. Nejaky kablik? Ako vyzeral? Ak mysls USB kablik na piny, tak si to pravdepodobne zapojil blbo (alebo do blbeho konektora) a odpalil nieco na doske, mozno len poistka na 5V ak tam mas naozaj USB piny a 5V je spolocne aj pre PS2.
Daj to niekomu kto sa vyzna do elektrotechniky alebo podaj viac informacii (aka presne doska, co a kam si strcil, ale aj tak to asi sam neopravis).

Bolo to tak ako si napisal.Usb kabel na piny.Akurat,ze to bol usb 2.0 a comp to nezvladol a vypisal ze usb vystup pretazeny.Potom prestala fungovat mys,kt.bola zapojena tiez na tie piny.Inak pc funguje,az na tu mys.Takze tak.Pc pri napojeni toho kablika vypisalo,ze vystup bude deaktivovany ak potvrdim,ze chcem aby to tak zostalo napojene,no ja som s tym nesuhlasil,aj napriek tomu uz asi cez tie piny nejde ovladat ani mys.Inak pc slape na 100%.

Usb2.0 kablik by ti tam fungoval tak isto ako USB1.0 kablik, je to totiz principialne to iste, problem bol pravdepodobne ten, ze si ho zapojil zle (bud si ho zapojil na piny ktore su pre PS2 header, a nie USB, alebo ma ten kablik/doska nespravne zapojene piny USB - resp. tych sposobov zapojenia pinov je totiz viac). Presne zapojenie pinov treba pozriet v navode k doske vzdy pred zapojenim kablika (a skontrolovat ci to tak je aj na kabliku, spravidla cerveny je +5V a cierny je ground). Ak to nesedi piny kablika sa daju vytiahnut (po zatlaceni na zarazku) a prehodit.

Ak nejde PS2 mys tak pravdepodobne je odfajcene nieco na doske, mohla by pomoct mala oprava (ale nemusi), skus si na doske odsledovat odkial idu piny PS2 konektora resp. tych pinov kde si to zapichol, a nedaleko budu male obdlznikove suciastoky (dost vela) pozri ci z nich nie je jedna (z tych vacsich plochych) uskvarena, prip. urob fotku.
Alebo si zozen novsiu dosku + rychlejsi CPU (trebars aj v bazari za par stovak).

Skus PC uplne vypnut (aj z 230V) a potom znova zapnut. Odstran zo spravcu zariadeni USB zariadenia (root huby a controllery), a preinstaluj ovladace na tu USB kartu.
Ak nic nepomoze tak je asi odfajknuta poistka na 5V napajanie na tej karte, tazko povedat to by bolo treba zmerat voltmetrom.
Co si tam pripajal?

Dokážu si představit tu hlášku při startu /dneska sem viděl/ dokážu si představit že jsi blbě zastrkal piny od usb do desky, dokáži si představit že to zasmrádlo a vylétla cestička nebo integráč /taky sem viděl/ a přepálila se pojistka /malá-ne klasická skleněná bývá u konektoru klávesnice a myši/ a tím odpojilo ps2 napájení k myši. Ale pořád mi neleze do hlavy klávesnice - ta by neměla jet taky-má společné napájení s myší.Nebo je to stará klávesnice DIN s kolíkem jak starý magnetofony ? /t.j. počítač AT, deska matsonic, cpu nejspíš slot 1/

Jestli je to počítač AT je PS2 na myš připojený podobně jako USB a nejspíš jsi to omylem povytáhl při manipulaci s USB. Zkontroluj kablíky. Pokud to tím nebude potřebuješ někoho kdo ověří že jde do ps2 konektoru napájení /potřebuješ multimetr, nagooglit chéma zapojení ps2 konektoru a ověřit že je na něm 5v proti zemi=plech obalu/

SW odpojení PS2 v biosu jsem nikdy neviděl.

"SW odpojeni" nie, ale nastavenie "PS2 Mouse" s moznostou "Disabled" je bezne (aspon teda u Phoenixu), ale samo by sa mu to urcite neprestavilo. Tiez si myslim ze odfajkol 5V nespravnym kablikom alebo ma niekde nieco povytiahnute, oni aj napr. tie PS2 konektory sa pri zastrkavani radi zachytavaju okrajom o kejs, a potom nie su poriadne zastrcene.

Tazatel píše, že na PC běží WinXP, takže PC zas až takový vrak nebude :-) . Povedlo se mu to, co mě. Zapojil jsem kablík s USB zásuvkami na piny na desku. V jedné zásuvce vše běhalo normálně- přes USB jsem z Digitálního foťáku stahoval fotky. Pak potřeboval kamarád stáhnout fotky do svého PC , ale neměl USB vyvedeno z desky. nasadil jsem kablík na USB piny zapojili jsme digitální foťák a už to byl " Firewire " ( pro neznalé angličtiny: ohnivý drát :-) )Kablík od foťáku se začal tavit. Naštěstí Canon za pár tisíc přežil. Microsoftí optická myš ,která v USB byla předtím doma zapojená nepřežila, jak jsem zjistil později.

Stalo se mi neco podobne.. mys jsem zaboha nemohl do systemu dostat. Ani pres USB ani pres PS2. - ani v nouzaku. Ani odpojeni PC nepomohlo.
Vyresil jsem to tak ze jsem bootnul LiveCD linuxu (gentoo) .. tam mi mys sla :)) no a po bootnuti do XP zacala chodit taky. Sice nechapu proc ale uz to slape :)

suma sumarum: zkus LINUX