Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hry v excelu

Dobrý večer,
mohl by prosím někdo poradit laikovi se spuštěním her v excelu (Žáby, Minigolf ...)? Používám OS WIN 7 a Microsoft Office 2003. Soubory s hrami jsou s příponou .xls, ale po jejich otevření se objeví jen prázdný list Excelu a hra se nespustí.
Stejné soubory v jiném PC bezproblémově fungují. Asi jde jen o nastavení Excelu nebo nahrání nějakého doplňku.
Předem děkuji za radu a pomoc.
Martina

Ako máš nastavené zabezpečenie makier (Tools / Macro / Security...)? Ak je úroveň zabezpečenia vysoká (na záložke Security Level), tak ju nastav na strednú a pri spustení tej "hry v Exceli" potvrď, že chceš povoliť makrá.

Ak to nepomôže, tak si skontroluj nastavenia na druhej záložke (Trusted Sources) - možnosť Trust all installed add-ins and templates by mala byť zaškrtnutá.

Ak tie súbory nepochádzajú z dôveryhodného zdroja, je lepšie ich vôbec nespúšťať.