Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdělení disku

Dobrý den, koupil jsem si notebook Acer emachines e642, na kterém je předinstalovaný OS Linux/Linpus. Chci si nainstalovat na notebook Windows 7, ale při výběru disku, na který chci OS nainstalovat si nevím rady. Velikost disku je 320GB, ale právě u toho výběru je disk rozdělen na dvě části po 160GB. Jen jedna část jde ale zformátovat. U druhé části mohu jen disk odstranit, tlačítko zformátovat zde nejde použít. Na tomto disku je asi nainstalován i ten Linux. Co by se stalo kdybych část disku, kde je nejspíš nainstalovaný Linux odstranil? Odinstaloval by se Linux a vznikl by jeden disk o velikosti 360GB? Předem díky

Windowsím instalátorem odstraň obě partišny, disk znovu rozděl (resp. vytvoř systémový oddíl), naformátuj a nainstaluj W7. Ve správě disků win7 pak jen alokuj a naformátuj zbytek hadru. Sice netučňákuju (takže nevím, jaký problém se může vyskytnout se starým linuchovým oddílem), ale obecně se to takhle dělá ;-).

Normálně odstraň všechny oddíly disku i ten s Linuxem (je jasné že o něj příjdeš), vznikne Ti volné místo na disku 320GB a můžeš si vytvořit vlastní oddíl, případně dva a více a na jeden naistalovat win 7