Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IP konflikt - neviem nájsť príčinu

Ahojte.

Mám lokálnu sieť, kde je:
7x PC, 2x notebook, 1x router, 3x wifi zariadenie. Všetky zariadenia v LAN majú nastavenú svoju IP adresu, t.j. NIE DHCP. Pred cca dvoma týždňami sa mi začala sporadicky objavovať hláška "IP conflict" (žltý trojuholníček). Nijako neviem nájsť príčinu, resp. zariadenie, ktoré koliduje. Všetky manuálne nastavené IP adresy som skontroloval a nenašiel som žiadnu kolíziu.

Prosím o radu, ako sa dá zistiť príčina, resp. zariadenie, ktoré spôsobuje konflikt.

Ďakujem za prečítanie a za všetky odpovede.

Len tak aby reč nestála. Píšeš používam pevné ip adresy.
Prečo ? Máš na to konkrétny dôvod ?

Máš vypnutý server DHCP na svojm routri ? Nemá router nastavený "lease time" na nekonečno ? Je to jediný server DHCP v tej malinkej sieti ? Skúsil pre resetovať router ? Skúsil pre overenie, používať DHCP server a získavanie adries DHCP protokolom ?