Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sekani her je to mozne??

Mam sestavu CPU AMD Athlon 64 x2 5200+ s velkym chlazenim,4 gb ram ddr2,Zakladni desku Asus m2n mx se plus,2 větráčky,tv kartu,zdroj 400w a grafiku MSI R5750 a hry se stale sekaji nevite procc?? :( :(

Kamos ma tuto sestavu CPU Amd phenom II X4 2,8ghz,3gb ram ddr3,zakladni desku Asus m4n78-Am,2 větráčky,zdroj 400W a grafiku MSI R5770 a hry se mu take stale sekaji :( :(

nevite procccc???? :D

Odinstaluj si ten driver genius nesmysl,stáhni si sám potřebné drivery ke karte a ATI Catalyst.Snad ti to nerozdrbalo celej system.Taky je možnost vyzkoušet tvou kartu u kámoša cos-mu daval pc dokupi -,jestli mu tam pojede normálně je chyba u tebe.A je jasný,že se ti to seká víc a víc,když přidáváš vyhlazování,nemáš na to kartu,vyhlazování a stíny jsou žrouti výkonu..

A když oba u stejné hry snížíte rozlišení,seká se to dál nebo ne? Jestli ne,tak jsou prostě ty karty na to slabé.Jestli ano,tak hledej řešení asi v těch ovladačích.
A uvažuj o výměně toho zdroje,jinak to při plném výkonu za chvíli usmažíš všechno.

Z hlediska her máte procesory zhruba stejně výkonné (2,6/2,8 GHz), protože většina her neumí využít 4-jádrový procesor. Jinak prostě odinstaluj nebo zakaž všechny "důležité" programy typu driver genius, icq, skype a vše ostatní, co se automaticky startuje po zapnutí Windows (vyjma antiviru, Catalystů a zvuku) a stále zabírá počítači nějaké zdroje. Jak už bylo řečeno, nech výchozí nastavení ovladačů a parametry nastavuj ve hrách, použij nižší rozlišení, bez vyhlazování atd. Ta výměna zdroje by asi taky nebyla od věci (zejména z hlediska požární bezpečnosti).

Netvrdím, že jsem počítačový mág, že rozumím všemu, ale když už napíšeš na poradnu čím to je a několik lidí nezávisle na sobě Ti napíše několik důvodů a ty neustále prášíš hovna a sračky do éteru, tak se běž vyšetřit. Nainstaluj si dpč už ty ovladače a vyhoď ten zdroj. To máš PC z Tesca nebo odkuď? Líbí se mi jak 12ti letí dneska pustí hru, dají všechno na max na kompu z hypermarketu, ke kterému mají přidělanou velkoplošnou televizi a diví se, že mají 18 fps.
Udělej co ti poradili, pak se ozvi.

Teď jsi mi připomněl jeden kousek z lamer.cz
dovolím si citovat :)

<a> Na TS mi nejde zvuk...
<b> A máš sluchátka ve správném jacku?
<a> Mě to tam strčil profík.
<b> To ti moc gratuluji. A máš sluchátka ve správném jacku?

No každopádně jestli skládáš kompy tak, jak sekáš hrubky, tak ti moc a moc gratuluju ;)

Neni to primo k topicu ale vseobecně.
Já bych vás hnal . . .Kde jsou ty doby kdy sem se snažil "rozjet" uplně prvního Half-lifa na Voodoo II (Diamond Monstru II) s 8Mb grafický paměti (rychlost GPU si už nevzpomínám) -> je mi 24 a těch pár kompů jak píšeš sem dal dohromady taky ( taky není umění nakoupit a složit ale někdy najít i příčinu problému v starším pc).Je to tak jak už tu někdo psal nemůžeš čekat od karet (třeba ta 5770tka)ze střední třídy segmentu trhu že budou podávat plnej výkon - komu by asi pak výrobci prodávaly karty který jsou na "chvostu" (nevim přesně co je dnes nej ale vždycky platí že to stojí min. okolo 12-15 tis. a výše)příkladem tahle mrcha ->> Gainward GTX580 Phantom 3072MB GDDR5 1794 <--No a na co dělaj zákl desky s Crosfire nebo SLI ??? (Tři nebo čtyry karty jakoby paralelně nebo jak se komu zlíbí) představ si že by si stavěl kompa s deskou která má čtyři Pegy (PCIe x16) nehledě s kvalitním čipsetem (má taky vliv na graf. výkon) do toho posadil tyhle bestie 3x12300Kč a už seš někde na 37tis.+desku tak okolo 7tis. do toho koupil nějaký šílený čtyřjádro (např.něco od intelu 4x3,2Ghz http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K00 83098000WRI ) to je dalších 6.5tis a to nemáš ještě ani paměti (asi DDR3 na 1600Mhz?? nevim přesně jen tipuju) tak min. 4Gb-8Gb kuli využití v systému kterej by měl byt asi 64bit kuli využití pameti a potenciálu sestavy.No a do toho přidej tři Velociraptory (disk 10 000ot/min)třeba jenom tenhle http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051K00 7H1TZ000JRB (dva zapojený jako Raid 0) a jeden na "zálohu" těch 2 disků (někdo ví i proč....) Nevim a ani nechci vědět kolik tohle psycho stojí nebo by stálo (asi okolo 60 litrů a to sem zapomněl na nějakej Fortron zdroj nebo Corsair s těma šílenejma grafikama) a je na místě úvaha jestli se na tom budou sekat hry na max.detaily Odpověď je kdesi v oblacích nikdo neví zda půjdou plynule (v případu Mafie II co jsem slyšel o APEX tak je to asi v pr...)Jo drtivá většina her by na tomhle měla jít záleží taky na optimalizaci vývojářů a je toho ještě spousta.prostě od grafiky za 4tis toho moc nečekej a udělej kompromis s FPS )třeba to změř frapsem v každý hře zvlášť(u každý si můžeš dovolit jen něco-nebo taky velky H) (FRAPS) snad vygooglit umíš ne? Ovladače ATI catalyst nastav tak jak to bylo po instalaci (nebo default).Když tam necháš antialiasing na 8 nebo 16 ti nebo kolik je maximum tý karty tak si to bude karta vynucovat v každý hře a to prostě nejde - > seká se (default je vypnuto leda aplikací zapnuto) tzn. že si to můžeš dodatečně ladit ve hře třeba pomocí fraps.Každá hra je jiná a nemůžeš to kalit naplno přes catalyst to je blbost nech ho standartně od výrobce a zbytek až ve hrách.