Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Veřejná IP adresa

Dobrý den před časem jsem se zde dotazoval na to jak vytvořit svůj servr.Bylo mi odpovězeno, že musím mít veřejnou ip adresu. Tuto již mám přidělenou a teď mi nastal problém ,jak toto nastavit v routru atd.Na toto jsem celkem laik.Pomůžete mi abytato adresa byla funkční..Děkuji Hofringer

Jedná se mi konkrétně o vytvoření servru na hru frontlines fuel of var.Mám přidělenou IP veřejnou adresu od poskytovatele internetu. Mám router TP-LIN, KWR741ND.Můj dotaz je ten že mám číslo veřejné Ip adr. a kam sním.Jak nastavit tento router, kam dát toto číslo a jak to udělat.Servr s hrou vytvořím,všichni ho vidí ale nejde se připojit,kolonka kde má být PING tam mám jen křížky.

Tak jo, tyhle porty je potřeba tam nasekat (asi všechny nejsou potřeba, ale pro jistotu)

5476 Game Port
5477 Broadcast
6623 ServerBeacon Port
7623 Beacon Port
9378 Listen Port
9103 Game Lobby
9855 Game Lobby
9856 Game Lobby

Musíte se tedy dostat do webovýho rozhraní toho routeru (zadáte do prohlížeče IP výchozí brány), kde vyplníte uživatelské jméno a heslo (viz manuál k routeru, defaultně to bývá něco jako admin a heslo admin). Pak se přehoupnete do nastavení, kde hledejte Forwarding. Po rozkliknutí přejděte na Virtual Servers. Pomocí Add new už tam jednoduše naboucháte postupně všechny porty:

Service Port: 5476 (postupně pak další porty viz výše)
IP Address: zde zadejte IP adresu vašeho PC, kterou Vám přidělil router (například zmačkněte WIN + R, napište cmd, poté ipconfig a enter - zajímá vás údaj Adresa IP)
Protocol: nechte ALL
Status: Enabled

Potvrďte Save. Tenhle proces opakujte pro všechny porty viz výše. Poté by měly bejt porty vpohodě můžete zkusit založit.

Mezi porty mi podle oficiální stránky chybí ještě 30430, zkuste přidat. Jinak těžko radit, obecně by to mělo jít, ale hru neznám, takže to nemůžu ani vyzkoušet. Na internetu toho moc o založení serveru v té hř není. Je ke stažení dedicated server, což je server, kterej nepotřebuje hru. Můžete vyzkoušet.

tenhle návod má několik nedostatků:

1. nijak neřeší IP adresu "serveru" - je třeba zajistit, aby server dostal v LAN přidělenu vždy tutéž IP adresu (aneb je třeba vytvořit DHCP rezervaci na MAC adresu)
2. takový server je dosažitelný z internetu, nikoli vše z téže LAN (na připojení v LAN je třeba užít LAN IP adresy počítače)
3. nikde jsem nenašel návod, jak ověřit, že router opravdu dostal tu správnou IP adresu na WAN port

Takže celé je to takové mixlevpixle. Příliš mnoho stupňů volnosti...