Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GTA 4 HW

Dobrý den. Je někdo ochotný sepsat mi HW (CPU, Graf. k., RAM, základni desku a zdroj)se kterým bych mohl hrát GTA 4 na max požadavky a měl tam ještě nějakou rezervu? ( tím myslim např.:doporučené CPU pro GTA 4 má mít tak 2GHZ a abych mel o trochu víc třeba 3GHZ)....Předem děkuji za odpovědi...

Je sranda jak každému tohle říkáte. Mám sestavu za 30 tisíc, 4-jádro s 2.8ghz, grafu gtx470 a 4gb ram a GTA IV po 7 patchích jede krásně všechno na plné na 1920x1080.
A kamarádovi kterej má jen 256mb grafu a 2gb ram, procesor ani nevím a má XP, tak to rozjel celkem vklidu, ale všechno na minimum, na rozlišení tak 1024x780 - nějaké takové.

Takže....bych nepřeháněl, ale je pravda to že San Andreas bylo lepší - lepší příběh a lepší ovladatelnost, zbytek lepší v IV asi.

GTX470 má na opravdu plné rozjetí GTA4 málo VRAM, jen 1280MB. Je potřeba 1,8GB (ověř si to ve hře v nastavení grafiky), jinak hrozí záškuby a doskakování textur.

2,8GHz není 2GHz; to je opravdu málo. S těmi 4GHz jsem to trochu přehnal, OK.. ;-) I když - hra by neprotestovala.

Tak jo, musíme ti věřit, když to tvrdíš. Jen mi vysvětli, k čemu se vyrábí grafické karty 3x dražší, k čemu existuje možnost (kvůli hrám!) mít v PC, dvě/tři/čtyři nabušené grafárny (SLI, CF), když na jednu z nejnáročnějších her plně na maximum dostačuje taková (s prominutím) šunka. :-x

Opravdu si myslím, že je to jen kvůli hrám. Na grafiku a video je spíše potřeba výkonný procesor, velké množství RAM a případně rychlé disky.

Pochopitelně na hraní nepotřebuješ 4x GTX580. Ale existují hry, které při maximálním nastavení opravdu takovou šílenou sestavu "uživí" - pokud má jít o opravdu nekompromisní kvalitu zobrazení za jakýchkoliv podmínek (např. žádné poklesy FPS pod 60 i při dešti ve hře se spoustou výbuchů, aut, postav a dynamických stínů).

Sežeň si třeba i do toho GTA4 modifikaci na zmnohoznásobení chodců na ulicích - uvidíš, jak bude FPS rapidně klesat.

Já bych si spíše do PC SLI/CF nedal, zas takový fanda nejsem. Dnes tam ale dvě karty mám: GTX460/1GB + 9500GT/0,5GB (jako PhysX kartu)