Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí disk

Dobrý den,mám externí disk WD 320GB formátovaný na NTFS.Je zaplněn asi z jedné třetiny.Mohu i tak rozdělit disk na oddíly bez poškození zapsaných dat? (Nemohu je přetáhnout na HD v PC,nevejdou se tam).
Chtěl bych totiž na něm mít zálohu Windows v malém oddílu a zbytek rozdělit pro jednotlivé uživatelské účty z PC,aby každý měl svůj zálohovací díl. (Ty by asi nešly zaheslovat?).
Další otázka je jestli mohu také dodatečně rozdělit bez ohrožení dat HD v PC jen na dva oddíly-C/windows+SW a D/data všech uživatelů.A jak bych potom dostal ta data (5 uživ.účtů) z C na D?
Postup rozdělení bych celkem znal(partition manager) ale nevím jestli to jde udělat na discích s daty aniž by se poškodily.A pak taky jak ta data rozmístit do nových oddílů (z původního třeba Franta na L Honza na K atd).Jde to jen přepsáním písmene oddílu jak se tu někde psalo(počítač/C/Franta-Počítač/L/Franta)?(OS mám Win.XP).
Prosím poraďte mi s tím.

disk se nerozděluje - aspoň ne pod acronis disk directorem který má pro to naneštěstí ikonu - znefunkčníš si systém.
disk se zmenší, a na konci se vytvoří nový.

písmena disků/oddílů si řeší správa disků ve windows, tam se mění. žádným partition managerem nemá smysl do toho dloubat.

zapomeň na nesmyslné heslování, uživatelská data ať leží na společném datovém disku ve svých adresářích - a douč se co to jsou přístupová práva. samozřejmě: pokud jsou všichni admoši, můžeš si akorát zauzlovat chobot. nebo použít truecrypt.

:-)No,pokud to na HD půjde takto (jen abych oddělil systém od ostatních dat)pak je to paráda.
Přístupová práva znám,to případné heslování složek (ne kódování!) je spíš pro dcery-puberťačky abych jim nečetl jejich denníčky a poznámky. Ony musí mít admin práva,protože kvůli studiu potřebují občas něco instalovat,odinstalovat a tak. Jen jsem chtěl aby každý měl svůj "šuplíček" na ext.disku kam mu nikdo nepoleze,no a na HD jen oddělit data od systému,nic víc.
Dík a držte mi palce ať to nezkoním.