Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdělení disku

Dobrý den,dnes jsem si chtěl rozdělit svojí flashku (EMTEC 8Gb) na 2 disky (zkoušel jsem to na této flashce,později jsem si takto chtěl rozdělit exterňák),dělal jsem to přes program "Acronis Disk Director Suite",flashka se mi rozdělila na 2 části,nicméně počítač (XP) mojí flashku "nevidí",když znovu připojím flashku k pc a spustím Acronis Disk... tak se mi tam flashka zobrazí,s jednou části mohu pracovat,ale s tou druhou nemohu,ani není nijak naformátovaná,když se jí pokusím naformátovat tak se mi ukáže že aplikace byla úspěšná,ale po restartování pc je zase bez formátu. Tyto 2 části mi ani nejdou zpět sloučit,program mi hlásí "Chyba při čtení ze sektoru 8 771 553 pevného disku 2",. Tak nevím jestli se s tím dá něco dělat nebo jsem flashku poškodil,v tomto jsem lamka,tak doufám že mi někdo poradí. Děkuji a přeji krásny den :)

Ono to snad ani nejde. Nikdy jsem to nezkoušel, ale kdesi jsem četl, že to ošéfovává nějaký příkaz (?) čipu integrovaného řadiče. Odebrat oddíly a znovuvytvořit (a naformátit) ve windowsí správě disků nelze? Proč zas Acronis 3-[?

funkce "rozdělit" a "sloučit" v disk directoru s normálními disky sice fungují, ale špatně. na malé flashce bych se takovým nesmyslem vůbec nezabýval.
buď flashku vyhoď, nebo znovu nastartuj acronis, zruš druhý oddíl na flashce, a roztáhni ten první přes celou flashku. (jednodušší je zrušit vše a vytvořit jediný oddíl)

Tak se mi to konečne podařilo obnovit a flashka jede jak má! Jinak bych se chtěl tedy zeptat,rád bych rozdělil exterňák na 2 disky,mám 1Tb a chtěl bych mít 1x 900Gb a 1x 100Gb,přes jaký program bych to měl dělat? A dá se to udělat tak,abych neztratil žádná data? Děkuji moc za pomoc s flash a předem díky za exterňák :)

Je vidět, že jsi adrenalinový sportovec. Předpokládám, že ty data nemáš zazálohovaný.
Taková hejblata dělej jen s prázdným diskem a nebo pokud máš všechna data zálohovaná.
Zmíněný program je tak trochu loterie, někdy se zadaří, někdy ne. V každém případě ho nech doběhnout do konce a když to vyjde, dej na modlení. ;-)