Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze zazálohovat nainstalovaný program?

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, jestli lze nějakým způsobem zazálohovat již nainstalovaný program. To znamená včetně veškerého nastavení, informacích v registru atd. Program se dal stáhnout a nainstalovat jen v jeden den, tak bych rád věděl, jestli to jde nějak vyřešit abych ho mohl v případě nutnosti zase nějak vrátit zpět. Předem díky za odpověď

a to nezisti nik, okrem jeho programatora

Neni uplna pravda. Existuji free odinstalatory, ktere pracuji na principu, ze se pusti pred spustenim instalace, proskenuji cely PC a po instalaci opet. Vysledkem je seznam nainstalovanych a pozmenenych souboru a zmen v registrech...

Bohuzel to neni pouzitelne na jiz nainstalovane programy.

Zjistí. Třeba Total Uninstall a spousta dalších, pracujícich na principu logování:

1. Kompletní snapshot registru před instalací
2. Instalace software
3. První spuštění programu (možnost dalších zápisů do registru či souborů), zadání registračních údajů popřípadě nastavení.
4. Vypnutí software
5. Kompletní snapshot registru po instalaci, vytvoření rozdílového souboru.

Z takových informaci informací je vytvořen kompletní log o nainstalovaných či měněných souborech a o změnách v registru, ať jsou zahrabány kdekoliv. Primárně jsou tyhle Uninstall-softy používány na kompletní odinstalaci z PC, ale z *reg souboru se dají odstranit "zbytečnosti", dá se pak vše použít pro následnou "instalaci bez instalace" (nakopírování souborů + spuštění jednoho *reg).

programy typu uninstaller dělají kompletní monitoring instalování včetně zápisu do logu, který lze přečíst,hledej v googlu

používat tyto programy je jako zálohovat celý disk, předem si raději důležité věci zazálohuj a potom experimentuj, respektive ideální je používat sendbox, virtuální OS v hlavním OS