Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno windows xp vs 7

dobrý poledne
dneska ráno jsem se rozhodl ,že si přeinstaliju windows xp.
důvod? :mam zaprasený HDD až po okraj. :-)
mezitim co jsem zálohoval svá data tak mě nepadlo ,že bych
si tam rovnou dal windows 7.
na netu sem mnoho rozdilu nenasel a vetsinou byli dosti zavadejici.

ptám se na rozdíly týkajicí se výkonu (viužití jader a RAM)
a uzivatelskeho prostredi,mam win xp uz 7 let a bojim se ze by tam bylo az mnoho rozdilu.

os win xp :-),RAM 4Gb,procesor 3.2 GHz

a uzivatelskeho prostredi,mam win xp uz 7 let a bojim se ze by tam bylo az mnoho rozdilu.

jo, nějaké rozdíly tam jsou (je to už druhý systém po xp)
w7 ti pojede i na 7 let starém hw, ale jestli má cenu utrácet za nový os...
nepíšeš ani jakou máš dosavadní verzi xp, a jaké w7 hodláš koupit.

Názory se různí,sou zapřisáhlí zastánci XP i Windows 7,každému sedí něco jiného.Jestli máš čas zkus to,stejně ti to bude vrtatv hlavě. Mě na XP nejvíc vadil ten startovací lag kdy po objevení plochy začlo mohutné načítání všeho možného jaksi neřízeně.

pro 32 bitové systémy je maximum +/- 3,2 GB RAM zbytek je nevyužitý pokud se nepoužije RAMdisk nebo jak se to jmenuje. A windows 7? Jsem s ním daleko víc spokojený než s tehdejším XP .. troufám si říct, že zatím a to musím zaklepat vydržel už dooost déle. Pokud chceš zkrátit čas načítání tak si pořid SSD je to o fous rychlejší. A další věc ANO májkrosoft si za ultimejt říká 6tisíc +/- nějaký drobný.. což se mi zdá dost přehnaná suma. Rozhodni se sám a nikde neříkej, že máš nelegální systém nebo jiny soft. Toť můj názor.