Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Delphi 7 - Vista - nekompatibilita?

Po spustení Delphi dvojklikom na DPR súbor sa mi síce spustí Delphi, ale dostanem nasledovné hlášky. Delphi nechám spustené a znova dvojklik na DPR a všetko ide ako má. Alebo aspoň to tak vyzerá. Narazil som na Internete na toto vlákno, kde JaFi píše, že Vista a Delphi sa znesú. Pri inštalácii som adresár Program Files nahradil adresárom Delphi. Vie mi s týmto niekto poradiť?
[http://pc.poradna.net/file/view/4993-delphi1-png]
[http://pc.poradna.net/file/view/4994-delphi2-png]

Ahoj,
tím to není. Tento problém jsem řešil, stačí upravit registry - bohužel tu ten REG soubor nemám.

Delphi otevírá projekty nějakým zvláštním způsobem přes DDE(?), stačí změnit asociace souboru .dpr:
V HKEY_CLASSES_ROOT je potřeba najít DelphiProject/Shell/Open/command a hodnotu (výchozí) změnit na
cesta_k_delphi\Delphi32.exe %1

Teoreticky by tomu nemelo nic branit. Delphi zatim nema 64 bitovy prekladac, ale pokud ten prekladac nebude prelozeny jako 64 bitovy, ale 32 bitovy, budes jej moct spustit v 32 bitovem prostredi a prelozit program pro 64 bitu. Jen si jej primo nespustis...
Stejne tak, jak sly prekladat verze pro Linux apod.

Ja si myslím, že Delphi má tvrdú konkurenciu v Lazarusovi a keby v ňom nebol taký problém s databázami, tak je Delphi už pod vodou. Mne sa osobne ešte nepodarilo rozbehať databázy v Lazarusovi a nenašiel som kompatibilnú komponentu pre použitie Paradox tabuliek.

BTW, Lazarus má aj Unicode aj 64 bitov. Ghisler vraj prepisuje TC do Lazarusa, tak som zvedavý, čo z toho bude. Podľa informácií, čo som na nete niekde čítal, je to vraj práve kvôli 64 bitovej verzii.