Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC

Zdravím vás, rozhodl jsem se ke koupi nového PC,a chtěl bych ho alespoň trochu zaměřit na hry. Koukal sem se po komponentech, ale narazil sem na tuhle sestavu http://www.alza.cz/alza-gamebox-msi-fermi-sb-edt-d 214545.htm

Nemám ale moc zkušeností, tak se raději ptám vás... Co na ni říkáte? Myslim že zdroj je v pohodě, grafika mi připadá velice slušná, k procesoru není co dodat, HDD je podle mě super, paměti by sice mohli být Kingstony, ale myslim že to zas takový problém není ne?

+ Je v ceně i chladič a case + op. systém... Jaký nato máte názor? :)

Chtělo by to spočítat kolik to vyjde si ty komponenty vybrat a zvolit jednotlivě.Jestli je tam nějaká sleva která se vyplatí nebo je to naopak dražší.
Desku a grafiku MSI bych třeba nebral. Co se týká záruky - jen dva roky ? Nevím jestli to chápu správně ale třeba většina věcí má dva roky a zdroj corsair 5let...Potom to nemá cenu kupovat jako sestavu.

Komponenty by samostatně vyšli dražší. Já si na desku MSI nemůžu stěžovat, s grafikou zkušenosti nemám, ale není to skoro to samý? :) Nebo mi řekni rozdíl mezi MSI a třeba Asusem :) Ohledně tá záruky... v tom zas takovej problém nevidim... za 2 roky už tu stejně nepude o nejnovější pecky v plnejch detailech :) Ten zdroj možná... ale není to nějak extra drahá záležitost, pořád o vyjde levnější :)

No, 8GB pamětí v herním PC nevyužiješ, i7 2600 K je určen k přetaktování.
(K = otevřený násobič)
Takže pokud nemíníš přetaktovávat tak je lepe bez K = (je rychlejší)

i2600 je o 2000,- dražší než i2500,ale výkon "jen" 8% větší (v základu)

Viz - http://pctuning.tyden.cz/ilustrace3/godzzila/test_ sandy/celkvykon.jpg

Chladič není vhodný a už vůbec ne při přetaktování procesoru.

Asi lepe cena/výkon/spotřeba bych to viděl takto -
Návrh - (bez OS, sestavení) / 26 712,- /
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=_12H30 10ZU2010Y2S0112YD010R7S010TUD0113KA0111W5010WWR011 3FO01

Paměti vadit nebudou, ale budou k ničemu (v žádné hře je nevyužiješ) = 700.- "mrtvých"

SSD disky druhé generace.(to můžeš čekat ještě deset let)

Deska je kvalitní a zaručuje vše pro vysoký výkon procesoru.
(nevím co znamená hezčí, asi barevnost jako u MSI "omalovánky" ?)