Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyber lcd

Ahoj,
chtel bych vybrat nějaký LCD monitor na herni použití ale nevim jaky mezi temito vybrat

BENQ G2420HDB
BENQ G2420HDBE
SAMSUNG B2430L
ACER P235HBd
LG W2346T-PF
BENQ G2320HDB
LG E2340S-PN
LG W2343T-PF
LG W2353V-PF
LG E2340T-PN
LG E2350V-WN
LG E2350T-PN
LG W2361V-PF

dik

?? Co tu chceš skúmať, vyberať ?

No pozriem na účet, pozriem na monitor co mi padol do oka. Desing - vzhlad je dôležitý, temer najdôležitejší, napr. neznášam hrubý rámik okolo monitora a moc zaoblené rohy, taktiež príliš jasné kontrolné svetlá sú nežiadúce. No niekto práve toto oblubuje a preferuje ...

Kontrola počtu a druhov vstupov, dopyt na Google, možno niektorý predajca má práve daný monitor v akcii, zaplatiť. Hotovo.

Je to spotrebný tovar s predpokladanou životnosťou 4-8 rokov.

Potom vraj budú OLED. No najprv sa musia vrátiť investície do už postavených výrobných hála a liniek LED display-ov a tak OLED ešte zrejmechvílu počkajú vo fáze prípravy, optimalizácie výrobného procesu, znižovania nákladov.

Businnes má svoje pravidlá.

Nechce se mi to hledat (taky's mohl dát odkazy), ale "značkovostí" u mě vede Samec, LG pak v těsném závěsu. Jestli to chceš na hry, vol TN panel, jinak je to IHMOj jedno. Vyber si, co se ti víc líbí. Jen malé doporučení: kup raději panel s nativem 1680x1050 (16:10). 16:9 FullHD je zrůdnost.

Docela rád bych se pozeptal, zda by mi mohl někdo vysvětlit, co je špatně na poměru 16:9 a v čem je tedy lepší 16:10 a zda ten rozdíl je pohledem vůbec znatelný ? Doma mám televizi 37 palců a je v 16:9 , monitor u pc mám 24 a je 16:9. Dívám-li se v nabídkách prodejen, tam kde je to uvedeno jsou rovněž s poměrem 16:9. Proč je drtivá většina dnešních TV v poměru 16:9, když by to tedy mělo být "špatně" ? Děkuji za vysvětlení

Proč je drtivá většina dnešních TV v poměru 16:9, když by to tedy mělo být "špatně" ?

Protože TV jsou určeny na sledování filmů, který jsou často v tomto formátu. Ale na PC je to na houby, představ si, že píšeš nějakej dokument ve Wordu a prakticky polovina monitoru je nevyužita, nebo pokud to roztáhneš na celou šířku, tak uvidíš jen pár řádků ze stránky. Prostě výrobci si myslí, že to lidi chtějí a lidi to kupují, protože nic jinýho na trhu není. Bludný kruh.