Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ctyrjadro vs dvoujadro

Dobry den,mam cpu phenom2x2,momentalne odemcena zbyvajici dve jadra,takze je z toho phenom x4 955be.Pocitac je predevsim na internet,kancelar,hry.Cpu bezi na 3,6Ghz.Jde me o to jestli ho nechat pracovat na dvou jadrech nebo na ctyrech.Docetl jsem se ze hry bezi na dvoujadru vetsinou.Gk mam saphire 5750

Nevím proč by, tedy pokud je to stabilní, neměla běžet čtyři jádra.
Hra která běží na dvou nebo jednom "poběží" stejně jestli je to čtyř nebo dvou jádro.
Ale hra která je naprogramovaná pro více vláken "poběží" lépe.

koupil jsem si to stejné dvoujádro a taky jedou v poho 4jádra, mám na ploše W7 miniaplikaci CPU Usage kde vidím CPU Clock a %výkon jednotlivých jader , vzhledem k tomu, že nehraji náročné hry (CS) tak na běh kanceláře, web flash, přehrávání HD 1080i mi stačí 2 jádra, kdybych viděl vysoká % CPU Usage zapnul bych si všechna jádra

zapnutá jádra rozhodně "nechrápou", systém je využívá všechny, jestli je nějaký mikromanagement jader pod W7 netuším, kdyby něco takového bylo rád bych se o tom dozvěděl

4jádra budou víc topit, teoreticky je u toho vyšší spotřeba proudu, výrobce udává TDP 80W u dvoujádra a 125W u čtyřjádra to taky o něčem svědčí

Spotřeba -
Potom by to muselo být 2 jádra 80W 4 jádra 160W při plné zátěži, ale takto to nefunguje.
Dále je to ovlivněno šetřícími funkcemi a aplikacemi pro kolik vláken jsou naprogramovány.
Navíc není moc aplikací (mimo zátěžových testů) které skutečně procesor vytíží naplno.