Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ION vs. mITX vs. desktopPC

Ahoj. Zajímalo by mne zhodnocení výkonnosti a hlavně roční energetické náročnosti. Tedy jaká je možná roční úspora IONu či mITX při denním až dvanáctihodinovém provozu proti klasickému PC této konfigurace (a takový nám tady jedou zhruba stejně dva):

deska ASUS M2V - Motherboard Based on VIA K8T890
CPU AMD Sempron 64 3000+
gfx MSI GF 8500GT - pasivní chlazení
RAM 1GB
HDD 250GB - Linux
HDD 500GB - wokna
zdroj 400W

Jde mi o to jestli má cenu zbavit se velkýho kompu a jít do úsporného IONu, např. FOXCONN Barebone NetBox-nT525 + GB RAM + 500GB 2.5" HDD, popř. podobnou alternativu. Varianta mITX nevim, nevim...
Jestli energetická úspora stojí za to a jestli bude výkonově dostatečně stíhat. Nasazení je asi takové: 99% internet, kanclovina a jiné blbiny, 0.9% filmy, 0.1% autoCAD (99% Linux, 1% wokna). U toho druhého je to 90% internet, 8% autoCAD, 2% RTCW Enemy Territory (100% wokna).

Na Autocad to asi nebude žádná výhra, ale na intenet to stačí.
Ohledně spotřeby - podle vytížení, ale míň, jak polovička běžnýho dvojjádrovýho PC, možná ještě míň. Spočítat si to můžeš sám, počítej 0,5Kč za každých 100W. A pak záleží na tom, co považuješ za klasický PC, některý mají spotřebu okolo 150W v zátěži, jiný 300W. V klidu asi 50W (třeba ten můj, dvojjádro + vcelku úsporná grafika).