Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GigaRAID

Mam HD zapojený na IDE 1 a cd mechaniku na ide 2 ... IDE 2,3 detekuje funkce GigaRAID. CD mechanika je detekovana ale po zapnutí Windowsu je nepoužitelná a když prohodím HD a CD tak nejde ani OS nej to tak problikne. Nějak s tím souvicí funkce GigaRAID ale nevim jak ji nastavit. MOhly by jste mi napsat kčemu je ten Gygaraid (protože já s žádnou souvislot nevidím v RAID poly) a jak to tedy nastavit aby to šlo. děkuji PS: deska gigabite http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=3219 4

Počet IDE konektorů: 3
Jeden IDE kanál podporuje Ultra ATA/100 rozhraní. Navíc je deska osazena RAID řadičem GigaRAID, který podporuje další 4 Ultra ATA/133 zařízení

najdi si v manuálu, který ide konektor nemá nic společného s raid - a používej jenom ten.
jestli máš starý typ hdd i cd, pak cd mechaniku zahoď a běž si koupit sata dvd.
raid zakaž v biosu a zapomeň na něj.

V době kdy tvá deska vznikala (před šesti lety) se začaly rozšiřovat SATA zařízenía IDE ubývat. Nějak jsi to stihl těch pár let ignorovat:-D což nese svoje ovoce...Měl jsi tu mechaniku koupit sata /stojí 500/.
Nebo to že mechanika není až tak stará znamená že má jen cca 5let?:-D

Řadič raid zpravidla neumí obsoužit mechaniky. Je dělaný na disky. Mechanika tedy zřejmě v řadiči IDE2 a IDE3 nepojede pokud to v biosu nejde nějak přepnout.

HDD by v konektoru IDE2 a IDE3 jet měl. Ovšem to by musela být nainstalována Windows (asi XP) na tomto řadiči a zřejmě za pomoci diskety a ovladače na raid (F6 při instalalci). Jen tak přehodit to zřejmě nestačí.

Kupovat IDE a dělat si z nich raid je pitomost v dnešní době (disky sou dražším,celkově kdybvy deska odešla se s nima můžeš vyfotit nebo shánět další řadič). Nejjednodušší bude koupit disk sata WD500AAKS za cca litr, a starý disk fláknout k mechanice na jeden kabel a používat jako záložní.

Máš pravdu ... ale já jsem pořád trochu pozadu co se tíče toho co mám doma.. jelikoš nehraji hry atd. tak nemám extra výkonné stroje zapotřebí. Teprve teď jsem přečel na core duo a jestli jsi u mě řekleš pentium 2 tak pro mě není problém ho sehnat zrovna teď přede mnou ležé celeron 500 MHZ :-D